Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Na prknech Broadwaye? Jedině s Helenou Vondráčkovou!Úvodník: Ve Státní opeře v Praze se uskutečnily dva koncerty Heleny Vondráčkové, které se nesly v duchu filmových a muzikálových melodií. On Broadway shlédli i čtenáři Rozhledny, kteří vyhráli lístky na první z koncertů, tak se podíváme, co na ně čekalo.

Článek: Ti, kteří doběhli před Státní operu na poslední chvíli, s úsměvem pozdravil už jen Martin Michal, manžel a manažer Heleny Vondráčkové, který přišel svou ženu nejenom pracovně podpořit. Ostatní diváci už netrpělivě seděli v hledišti a vyhlíželi hvězdu večera. Ta se objevila za prvních tónů Bon Art Pops Orchestra v čele s Františkem Drsem a diváky uchvátila nejenom parádní figurou (fyzický vzhled), ale i parádními figurami (taneční kreace). V těch jí zdatně sekundovali tanečníci a tanečnice, ale pokud zde měl vystoupit Jiří Korn, nešlo jinak, než že s Vondráčkovou předvedli také pár excelentních kroků za doprovodu písně z Hříšného tance. A které filmy a muzikály poskytly hudební náplň večera?
 

Výše zmíněný Hříšný tanec, Flashdance, Hello, Dolly, West Side Story nebo české snímky &Síleně smutná princezna a Noc na Karlštejně, které Vondráčková vždy uvedla, stejně jako své hosty. Jiří Korn zde vystoupil i sólově se 4TETem, objevil se tu i Petr Kolář, Marián Vojtko, Miro Dvorský, německý baritonista Vladimir Boldt a dámskou esenci doplnila Bára Basiková, která zazpívala part Máří Magdaleny z muzikálu Jesus Christ Superstar, za což si získala velké ovace, které ji vrátily na pódium.


To se ale podařilo i hlavní hvězdě večera. Divákům, kteří ve stoje tleskali a zvolávali „Dlouhá noc“, se sice nepodařilo zpěvačku přimět, aby zařadila tento song, ale přivolali ji zpět na pódium a dostalo se jim odměny v podobě muzikálu Evita.Scéna plná lesku, pestrý výběr songů a hostů, skvělá atmosféra, kterou vykouzlila nejen produkce, ale i diváci, kteří zpěvačku podpořili, vytvořili z jednoho večera nevšední zážitek. &Skoda, že takových koncertů není naplánováno více. Ti z vás, kteří litujete, že jste nedorazili na koncert, nezoufejte. Jeho záznam se už nyní zpracovává a upravuje ve střižně, aby se mohl použít na DVD, které zachytí atmosféru koncertu.


Foto: Aneta &Simonková


24.09.2010 - redakce