Představme si blíže autora z Francie.
Pierre Boulez není pražskému publiku neznámý. Skladatel a dirigent, který sám sebe bere spíš jako skladatele se přestavil na Pražském jaru už dvakrát. Poprvé v roce 1990 a letos. Ale považte! Jako dirigent. Jeho krédo,
„zachovat současnou hudbu pro budoucnost lze jen pomocí koncepčního programu, dokonale profesionální interpretace a trvalé pravidelnosti setkávání s posluchači, tedy na základě jejich důvěry,“ přiblížil už v květnu 1990, ale platnost má pořád. Od roku 1971 byl šéfem Symfonického orchestru BBC a současně si ho jako Bernsteinova nástupce zvolila Newyorská filharmonie, později se s úspěchem zaměřil i na opery Richarda Wagnera, které dával výrazně nepateticky. A v poslední době také na Leoše Janáčka, abych nevynechal české mistry.
Earl Brown
Earl Brown se narodil ve státě Massachusetts v Americe. Ve státech, pokud vím, žije dodnes. Studoval evropskou hudbu. Sám tvrdí, že je ovlivněn prózou Jamese Joyce a v poezii vzhlíží ke Gertrude Steinové, jejíž tvorbu, bohužel, neznám. Oddanost takzvaně nové hudbě prokazuje každou svou skladbou, každým vystoupením za dirigentským pultem. Sázka na spontanietu, je jeho největší trumf v rukou, energií nabitá hudba je pak největší odměna pro interprety. Žádané! Inklinuje ke komunitě filosofů. Jeho hudba rozhodně není prvoplánová.
Prague Modern je ansámbl pro novou hudbu, složený z předních hudebníků Pražské komorní filharmonie a jejich hostů. Prague Modern vyrůstá přirozeně ze sedmileté historie koncertní řady PKF "Krása dneška" a zúročuje tak zkušenosti hráčů s interpretací soudobé hudby dále i na festivalech mj. Pražské premiéry, Les Musiques Marseille, YOUrope together Philharmonie Essen a dalších.
Prague ModernVstupenky jsou ještě k dostání v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Krocínova 1, Praha 1. Je možné je rezervovat telefonicky na čísle 224 267 644, e-mailem na vstupenky@pkf.cz nebo prostřednictvím webových stránek
www.pkf.cz. titulka Jan Brabec, www.pkf.cz; fotografie www.ionarts.blog.spot.com; www.pkf.cz