Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Láska a lidské ostatkyÚvodník: ...k sobě zdánlivě nejdou. Ovšem pouze za předpokladu, že jedno nezapřičiňuje druhé. Podobnou spekulaci ovšem ponechme povolanějším - detektiv Murdoch si už jistě nějak poradí.

Článek: Detektiv Murdoch vyšetřuje případ objevených zbytků dvou lidských těl, které byly nalezeny na místě nového stavebního pozemku. První výsledky pitvy ukazují, že zde byly ukryty asi pět let. Nalezený muž a žena byly nejspíše otráveni. Jaká je pravda, kdo byl vrah a proč spáchal vražedný čin? To jsou otázky, na jejichž zodpovězení detektiv Murdoch a doktorka Ogdenová vynaloží hodně času. Pořádně zamotanou hlavu má i konstábl Crabtree díky své příbuzné z Ontaria...

Zdroj: ČTKomu patří mumifikovaná těla?


Devátá epizoda třetí řady s kontroverzním pojmenováním Láska a lidské ostatky pravda nepředstavuje žádný nový vynález ani významnou historickou osobnost, jako tomu bylo v případě předchozího Předbudoucího nečasu. Namísto toho ovšem nabízí hluboce lidský až románový příběh se zdařilou atmosférou s bonusem dalšího dílku skládačky nesnadného vztahu Julie a Williama. 

Poutavá detektivka se nečekaným rozuzlením je však pro fanoušky Případů tentokrát zajímavá dvojnásob díky přítomnosti vzácných hostů. V roli černovlasé roztomile potrhlé příbuzná konstábla Crabtreeho totiž poznáváme nejstarší dceru protagonisty Murdocha, Yannicka Bissona, Briannu. No a aby toho nebylo málo, úsečnou učitelku, s níž Crabtree zakusí nejednu pernou chvilku, pak brilantně odehrává samotná paní Bissonová, herečka Chantale Craig, divákům známá také z Bissonovy předchozí práce, seriálu Sue Thomasová: Agentka F.B.Eye.
Co k tomu dodat? Slovy klasika: "Inu...asi dobrej oddíl". Ostatně, přesvědčte se sami!

PS: Pravidelní čtenáři cyklu Případů detektiva Murdocha na Rozhledně jistě zaznamenali několika týdenní "výpadek" v rubrice, zaviněný návštěvou natáčení čtvrté řady Případů přímo v jejich rodné vísce, kanadském Torontu. Podrobnosti o této cestě, natáčení, či o možnosti soutěžit o zajímavou cenu, vás čekají již v dohledné době právě zde, na Rozhledně.
 

Webmagazín Rozhledna, jakožto hrdý mediální partner, dále připomíná české vydání již druhé z původních knih Maureen Jenningsové, Dračí kniha, kterou v těchto dnech přináší nakladatelství Jota. Více info na http://www.jota.cz !

foto: Grenada Media

Láska a lidské ostatky
7.10.2010 ČT1 20:00
Hrají: Y. Bisson, T. Craig, H. Joyová, J. Harris a další.
Režie: David Sutherland
Tak tohle bude problém...


07.10.2010 - Kateřina Sovová