Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Shooting Fashion Stars již zítra nabídne přehlídku nadějných módních talentů!Úvodník:

Máme tu další ročník soutěže Shooting Fashion Stars, která každoročně přináší svěží vítr do mnohdy stojaté módní sféry. Jedinečná příležitost seznámit se s nastupující generací mladých tvůrců se naskýtá zítra od 20 hodin v Centru současného umění DOX.Článek: Projekt SHOOTING FASHION STARS je zaměřen na prezentaci nastupující generace módních designérů širší odborné i laické veřejnosti a médiím. Cílem je přivést do povědomí společnosti fakt, že v České republice najdeme módu a design na profesionální úrovni, srovnatelnou se světovými parametry módního světa.
Idea projektu
Každoročně se v rámci světových filmových festivalů představí desítky mladých talentovaných herců v rámci akce hledání příštích filmových hvězd aneb „Shooting Stars“ – dostávají tak šanci představit se novinářům, producentům a režisérům.Stejně jako mladí herci i módní návrháři čekají na svoji příležitost prosadit se a ukázat světu svůj talent a schopnosti. A tak jsme se spolu s nimi rozhodli vytvořit projekt, kde by začínající oděvní designéři mohli představit svou osobitou kolekci vypovídající o jejich stylu a rukopisu.

První SHOOTING FASHION STARS se konala v roce 2003, od roku 2005 probíhá módní show SFS jako jeden z doprovodných programů Designbloku. Propojení SFS s Dny designu v Praze je logickým a harmonickým vyústěním záměru akce, kdy móda získává v rámci Designbloku stále pevnější a výraznější místo.

Projekt SHOOTING FASHION STARS není jen módní show, ale komplexní projekt. V rámci jednoho ročníku se vždy prezentuje více módních designérů, individuálních kolekcí a rozdílných pohledů na módu. I když se jedná o osobité kolekce, show je propojena jednotnou linkou dramaturgie. Komunikace mezi organizátory, kreativním týmem a samotnými designéry je hlavním předpokladem k tomu, aby show splnila všechny podmínky profesionality, a stala se tak ojedinělou a nezapomenutelnou kulturní akcí.


Letošní ročník

...se koná v prostoru galerie DOX, 20. 10. 2010, od 20 hodin a představí se zde kolekce čtyř vybraných finalistů:
DVOJITÁ
ZUZANA KUBÍČKOVÁ
MIRKA TALAVA&SKOVÁ
ZUZANA SEDMIDUBSKÁ.
Vybraným pomohla porota, složená z uznaváných odborníků ze sféry designu:

Oldřiška Křížová - stylist, SFS art director projektu
Veronika Mayerová - redaktorka MODESCHAU Radio Wave
Denisa Nová  - fashion designer 
Janina &Slemínová - SFS producent 
Leoš Válka - ředitel centra DOX Prague 
Karin Zadrick  - fotograf Foto: SHOOTING FASHION STARS19.10.2010 - redakce