Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pražské a slánské děti pošlou své básně po VltavěÚvodník: Členové kroužku Novinářská dílna při DDM Ostrov Slaný se v pondělí 8. listopadu 2010 zúčastní pražské akce s názvem Posíláme své básně po Vltavě, která se koná od 15,30 v rámci celostátního festivalu „Den poezie“ v Cafe YC CERE na Podolském nábřeží - Přístav 1.

Článek:

Děti se mohou těšit na loutkové divadlo Marky Míkové, čtení pohádek Jarmily Hannah Čermákové a také na hry a soutěže. "Akce je otevřená pro všechny děti, tedy nejen pro ty slánské, " dodává lektorka novinářského kroužku Martina Bittnerová.

Na závěr programu si každé přítomné dítě zkusí napsat básničku, či říkanku, kterou pak pošle po Vltavě v podobě složené lodičky.

"Na lodičky se použije ekologický papír, chceme dětem ukázat, že je nutné myslet při každé aktivitě i na přírodu a prostředí, jež nás obklopuje, " vysvětluje Bittnerová.

Novinářská dílna při DDM Ostrov Slaný se do festivalu Den poezie zapojí letos poprvé, nicméně lze očekávat, že se stane pravidelným účastníkem.


Zajímá vás více o novinářské dílně? Na časopis dětí od se můžete podívat zde:

http://www.ostrov-svc.cz/view.php?cisloclanku=2010020001

Co děti v rámci dílničky čeká?

- psaní reportáží, básniček, příběhů, zpráv
- exkurze – knihovny, muzea, tiskárny a redakce novin
- příprava časopisu Trosečník
- jazykové hry, rozšiřování slovní zásoby
- mediální výchova

DDM Ostrov Slaný
Třebízského 163
274 01 Slaný

 06.11.2010 - Martina Bittnerová