Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Na co do kina - 48. týdenÚvodník: &Sest premiér v jednom týdnu. Existuje takový fanda, který to stačí zhlédnout? Pokud si budete vybírat podle svého gusta a zájmu tak přinášíme alespoň stručně, oč ve filmech jde.

Článek: AMERIČAN (The American)
Nájemný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybu a pořád sám. Poté, co jedna jeho zakázka ve &Svédsku skončí mnohem krutěji, než předpokládal, se uchýlí na italský venkov. Schovává se ve středověkém městečku a užívá si chvíle nerušené smrtí. Zároveň tam ale přijme zakázku - má sestavit zbraň pro záhadnou ženu Mathildu (Thekla Reuten). Zatímco se Jack opájí klidem v horách Abruzzo, spřátelí se s místním knězem Benedettem (Paolo Bonacelli) a věnuje se krásné Claře (Violante Placido). Jejich přátelství pomalu přeroste do milostného vztahu, který je idylkou samotnou. Tedy do doby, než se Jack rozhodne vystoupit ze stínu, čímž možná pokouší osud (o pravidlech nemluvě).
Scénář k filmu napsal Rowan Joffe podle románu Martina Boothe A Very Private Gentleman z roku 1990. Režisér Anton Corbijn řekl: "Téma AMERIČANA, samotáře, který se snaží najít spásu kvůli věcem, které spáchal, mě zaujalo, stejně jako napětí a milostný vztah, který tento příběh obsahuje. V tom bylo něco, co mi připadalo nejen napínavé, ale též dobré k zamyšlení." Dramatický thriller uvádí do kin Bioscop.
George Clooney ve filmu AMERIČAN
************************************************************
MEGAMYSL (Megamind)
"Tohle je konec klasických filmů o superhrdinech", říká slogan Bontonfilmu. A skutečně - moc často se nestává, aby se hlavním hrdinou rodinného filmu (navíc animovaného) stal padouch. Studio DreamWorks Animation to naposledy zkusilo se Shrekem a skončilo to hned čtyřmi díly a jednou z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob. Po zelené teď na DreamWorks semaforu naskočila modrá, jinak barva kůže nového gaunera, Megamysla, který si má získat srdce diváků, vlastní zlé povaze navzdory.
Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora a tak poznal řadu tatínků se zločineckými sklony, které se podařilo malému prckovi z vesmíru předat. Dospělý Megamysl tráví veškerý čas tím, že zápasí se svým velkým nepřítelem Metromanem. Jednoho dne však Megamysl svého dlouholetého soupeře poráží. Zdálo by se, že odteď už bude mít poklidný život. Místo toho však začíná propadat zoufalství. Zjišťuje, že život bez nepřítele, se kterým by mohl bojovat, není nic pro něj. Proto se rozhodne, že vytvoří nového, ještě většího a silnějšího nepřítele – Titána. Bohužel se však nový hrdina Titán také rozhodne být superpadouchem…
Režisér Tom McGrath tvrdí, že natočit rodinnou komedii se záporákem v hlavní roli, bylo naprosto přirozené, protože lumpové jsou mnohem zábavnější než kladní hrdinové. „Osobně je mám radši. Už jako malý jsem fandil Darthu Vaderovi nebo kapitánu Hookovi. Fascinovaly mě jejich neuvěřitelné charaktery, kostýmy, technické vychytávky a hlavně hlášky,“ říká McGrath, mimo jiné tvůrce obou dílů Madagaskaru, který vše zmíněné vrchovatou měrou nadělil Megamyslovi, novému králi animovaných zloduchů.
************************************************************
NA DORAZ (Due Date)
Ze Spojených států od režiséra Todda Phillipse přichází nová komedie NA DORAZ v hlavní roli s Robertem Downeym Jr. a Zachem Galifianakisem. Tuhle nesourodou dvojici svede shoda náhod na společný road trip, který jim oběma nakonec změní život. Robert Downey Jr. hraje Petera Highmana, kterému se mělo narodit první dítě už před pěti dny. Peter spěchá na letiště v Atlantě, aby stihl let domů a mohl být u porodu se svou ženou. Jeho nejčistší záměry se ale naprosto zvrtnou, když díky náhodnému setkání se snaživým hercem a univerzitním povalečem Ethanem Tremblayem (Galifianakis) musí Peter opustit letadlo a vydat se s Ethanem z Atlanty na road trip, při kterém zničí několik aut, početná přátelství a Peterovy poslední nervy - jak už to v komediích podobného typu bývá.
Dvojice hlavních představitelů filmu NA DORAZ
************************************************************
DRUHÝ SVĚT (L’autre monde/Black Heaven)]
Gaspard (Grégoire Leprince-Ringuet), šťastný dospívající mladík, si užívá léta na jihu Francie ve společnosti několika kamarádů. Jednoho volného odpoledne se vydává spolu se svou přítelkyní Marion (Pauline Etienne) sledovat zvláštní zjevy žijící nejen ve světě naší každodennosti, ale především ve virtuální realitě sociální sítě Black Hole. A jako by dvě reality nestačily, jsou konfrontováni ještě s převozníky na onen svět. Gaspar se seznámí s krásnou a zlomnyslnou Audrey (Louise Bourgoin), která pod jménem Sam žije v on-line hře Černá díra svůj druihý život. Tam láká a svádí oběti a nutí je spáchat sebevraždu v reálném světě. Ve které realitě skončí Gaspard a jeho přátelé? To už uvidíte ve filmu, na který zájemce zve do kin Film Europe.
 
Z filmu DRUHÝ SVĚT
**************************************************************
TACHO
TACHO je černá komedie scénáristky a režisérky Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi (Daniel Landa, který je zároveň i autorem hudby) a jeho životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie (Olga Lounová). Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo (Martin Havelka) se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku...
"Ten film je taková adrenalinová jízda, ale chceme, aby to lidé brali s nadhledem," řekl novinářům Daniel Landa. Dodal, že on původně ve filmu hrát neměl. "Já se v herectví moc nevyžívám, nechtěl jsem v tom hrát, ale spíše jen tak kecat do režírování Mirjam. Ale ona mě raději umístila před kameru, aby tomu předešla," smál se jeden z nejprodávanějších zpěváků české populární hudby, který začínal na přelomu 80. a 90. let jako frontman radikální skupiny Orlík. Uvádí Film Europe

****************************************************************
NA MAMUTA! (Mammuth)
Gérard Depardieu, která právě dosáhl šedesátky a tím nároku na penzi, nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a „řítí“ se za bývalými zaměstnavateli získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjaniová) a nečekaných zvratů. &Sedesátník Serge, o kterém si všichni mysleli, že je jen obyčejný buran, prožívá „Easy Rider“ svého života se vším všudy. Uvádí Artcam.
Fota v článku: bioscop.cz, stopklatka.pl, novinky.cz, filmeurope.cz, bontonfilm.cz, artcam.cz

Záběr z filmu NA MAMUTA!

29.11.2010 - Stanislav Polauf