Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Unikátní vánoční dárek? Může být váš!Úvodník: Výtisk českého vydání Dračí knihy, druhého románu murdochovské série Maureen Jenningsové, už nějakou dobu vykukuje z polic knihkupectví. Ten jediný, s autogramy hlavních protagonistů seriálu, včetně autorky samotné, ovšem získáte pouze na Rozhledně. K tomu ještě pomůžete dobré věci. A to už za zamyšlení stojí, ne?

Článek: Dračí knihu, detektivní román zasazený do Toronta konce 19. století, s ústřední postavou detektivem Murdochem, napsala Maureen Jenningsová již v roce 1998. Poutavé čtení, pojednávající o záhadném úmrtí ilegální potratářky, vzbudil mezi kritikou nemalý ohlas. Temnou atmosféru, sálající z jako vždy naturalisticky vypodobněného Toronta dané doby, prosvěcuje jak Murdochův lidský přístup k řešení problémů, tak jeho osobní život, do něhož dva roky po úmrtí snoubenky Lisy nečekaně vstupuje nová možná láska.

Také tentokrát Jenningsová neváhala strávit hodiny v archivech, aby vytvořila autentický román, „jak by to celé mohlo být, kdyby se to tenkrát takto stalo“.

Dračí kniha, stejně jako další romány úspěšné série, staví především na postavách stojících na okraji společnosti. Jejich odlišnost pak vyniká zejména v kontrastu s bohatou smetánkou. Jenningsové detektiv Murdoch - inteligentní, skvělého vychování, pocházející z chudých poměrů; zároveň muž, který se sám vypracoval, tak nakonec neslouží pouze jako prostý řešitel zapeklitých případů, ale také coby chytře vybalancovaný střed mezi jednotlivými vrstvami tehdejšího obyvatelstva, mající porozumění pro každou z nich. Murdochova zprvu neotřesitelná katolická víra tak nakonec tvoří pouhou třešničku na dortu Jenningsové originální vize.

Pakliže chcete sami na sobě posoudit účinky Dračí knihy, kromě klasické koupě se právě vám, čtenářům Rozhledny, otevírá s dneškem jedinečná šance, získat unikátní výtisk prvního českého vydání této detektivní lahůdky, podepsané jak autorkou Maureen Jenningsovou tak třemi ze čtyř hlavních protagonistů seriálu - Thomasem Craigem (inspektor Brackenreed), Hél?ne Joy (doktorka Ogdenová) a, samozřejmě, Yannickem Bissonem (detektiv Murdoch).

Po dobu deseti dní, počínaje dnešní 8. hodinou ranní, můžete přihazovat na tento výtisk

 
zde

na serveru Aukro.cz. Celý výtěžek této aukce bude věnován občanskému sdružení Helppes (http://www.helppes.cz) zabývajícího se výcvikem psů pro postižené.
Podrobný popis, včetně fotografie inkriminovaného výtisku, naleznete taktéž pod výše zmíněným odkazem.

Registrace na server Aukro.cz je bezplatná, s instrukcemi v češtině. Pevně doufáme, že se kýžený cíl – pomoci těm z nás, kteří to nejvíce potřebují – podaří, a že tento prozatimní světový unikát již brzy nalezne svého nového majitele. 

Protože je však Webmagazín Rozhledna přece jenom komornější záležitostí, neostýchejte se o této akci informovat kdekoliv, kde by mohla být vyslyšena. Za vaši pomoc předem děkujeme!


Exkluzivním vydavatelem českých překladů románů Maureen Jenningsové je nakladatelství Jota (http://www.Jota.cz)

Třetí z románů, Konstáblova smrt, právě v prodeji!!
foto: Grenada Media


08.12.2010 - Kateřina Sovová