Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Drancování měli Germáni v popisu práce. První byli Kimbrové.



Úvodník: Archeologicky i historicky je doloženo, že germánské kmeny byly doma především v dnešním Dánsku a &Svédsku. Dobře, i v Norsku. Ale také je doloženo, že je tamní hrouda tlačila i ve spánku. Snášenlivost do kolébek nedostaly. Na jejich kopí a sekery vzpomíná prakticky celá Evropa. My víme. Vikingové, Vandalové. Ale první zmínky se týkají Kimbrů.

Článek:
Germánský kmen Kimbrů vytáhl ze své domoviny s relevantním posláním všech uchvatitelů, co je svět kdy nosil. Nasměroval své šiky na jih. S bohulibým posláním. Za novými sídly. &Slo o první známý posun Germánů z jejich původních severních zemí. Postupovali až někam k Odře, víceméně bez překážek. Tak překročili řeku. A jsme u nás. V zemi zrovna Bójové. Velmi mocní a bojovní. Prostě Keltové. Není co dodat. Západně od Boiohaema, tak se naše zem nazývala, 113 př. Kr. nápor germánských Kimbrů odrazili. A my si dovolíme první kacířskou myšlenku: Mapka hustoty osídlení naší země Kelty maluje velký tlustý otazník nad jejich trvalými stopami na našem území. Když přišli do země první Slované, provázela je mírumilovnost. Divil bych se, že by jim Kelti jen tak popustili zabydlené území. Něco tady neštymuje a v análech ani zmínka. A já bych se cítil asi spokojenější, co by pohrobek, snad i levoboček hrdých Keltů. Přesně v souladu s geniálním písňovým textem Michala Horáčka: Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč. Kdo nebyl sráč, dodávám pro jistotu, a je tu druhá kacířská: Domnívám se, že osídlování Evropy, potažmo světa, je přímým odrazem síly tehdejších kmenů a jejich chtivosti, jejich neřízené expanze, která přesně odráží velikost ovládaného území dnes. A pod tímto úhlem se už nedivím našemu ministátu a jeho vždy a za všech okolností bezzubému vedení. Ono schovávat se za rozhodnutí někoho na západě, či východě, je kus vrozené zbabělosti a dnešní ohánění se demokracií není nic jiného, než neschopnost pregnantně vyjádřit práva a povinnosti jedince, schválené nejvyšším voleným zákonodárným orgánem lidu, tedy parlamentem. Ale to víme všichni.

Ještě podotknu, že Keltové a Germáni se vždy nakonec nějak domluvili a mohli spolu vedle sebe nejen žít, ale mít i jeden z druhého prospěch. Jen Slovanům pořád někdo ubližoval.

titulka www.natty27.blog.cz


16.12.2010 - Jaromír Komorous