Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - CAMOUFLAGE hrají novou vlnu opravdu nověÚvodník: Německá hudební skupina Camouflage se po několika letech opět chystá do České republiky. V pražském Kulturním centru Vltavská zahraje 19. března, jako předkapelu pozvala slovenskou elektropopovou formaci Tanx. Karty na večer jsou rozdány jasně. A dost hlasitě.

Článek: New waveovou trojku z Bietigeimu tvoří muzikanti Marcus Meyn, Heiko Maile a Oliver Kreyssig, kteří se dali dohromady v roce 1983, původně ještě jako Licenced Technology. Ke změně názvu na Camouflage došlo o rok později na základě stejnojmenného hitu tehdejší věhlasné japonské synth kapely Yellow Magic Orchestra. V Česku poprvé představili v roce 2007, kdy v Litvínově představili svou tehdy poslední řadovou desku „Relocated“ z roku 2006. O rok později sem zamířili znovu, aby si zahráli na letním Sázavafestu, kde se před jejich stagí sešlo více než 10 000 lidí. V Praze kapela ještě nikdy nehrála. „Velmi se do české metropole těšíme,“ řekl Marcus Mayn, zpěvák a lídr skupiny.

Na podzim 2007 skupina vydala 2CD „Archive#1“, které obsahovalo remixy, ale i zatím nezveřejněné písně. V roce 2009 vypustili své první živé DVD z koncertu v Drážďanech, tato kompilace obsahuje i videoklipy a bonusy. Ve stejném roce přišli také s reedicí alba „Spice Crackers“ z roku 1995. Skupina se rozhodla do České republiky vrátit a přijít s úplně novým koncertním programem, který bude kromě hitů jako „The Great Commandment“ nebo „Love Is a Shield“ zahrnovat i skladby, které zatím nikdo neslyšel. Koncert bude jiný i složením skupiny, tentokrát s nimi na pódiu vystoupí i bubeník a kytarista.

Koncert proběhne 19. března od 20:00 v Kulturním centru Vltavská, vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za 690,- Kč + poplatky, na místě jejich cena stoupne na 790,- Kč. Vstupenky platí i na následnou After party, případně od 23:00 bude vstup na After party za 150,- Kč. Koncert Camouflage Vám přináší Sázavafest. New wave se u nás na každém rohu nehraje a jejich početné publikum na Sázavafestu hovoří jasně. To není dobré zazdít!

Zdroj textu i plakátu Katarina Straková, Mandree promotion05.03.2011 - redakce