Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Moderátor Hanton natáčí v Indii: Prostitutky i krávy obchodnice!Úvodník: Julian Hanton ze seriálu „Jak to chodí v Indii“ se svěří s těmi nejbizarnějšími indickými zážitky. Chystáte se do této exotické země? Poslechněte si rady k nezaplacení. Nechystáte? Alespoň se pobavíte...

Článek:
O tom, že Indie je pozoruhodná země není pochyb, ale tentokrát televizní kanál Travel Channel přináší před uvedením poutavého seriálu i rozhovor s jeho průvodcem Julianem Hantonem, který Indii považuje za nevyčerpatelný zdroj zajímavostí a studnici nesčetných často i velmi kuriozních zážizků. Julian se v tomto novém seriálu do Indie vrací již potřinácté, je jejím velkým obdivovatelem a dnes už i znalcem indické kultury.

1. V tomto zbrusu novém seriálu se již potřinácté vracíte do Indie. Co Vás na Indii tak uchvátilo, že jste tam byl již tolikrát?
Pokaždé se při cestě tam sám sebe ptám, proč se sem k čertu zase vracím?! V mnoha směrech je to nelehká země, ale rovněž ji považuji za magické místo. A žádná jiná země naší planety se jí nevyrovná, co se týče bláznivých cestovatelských zážitků.

2. Které z míst, jež se seriálem navštívíme, bylo Vaše nejoblíbenější a proč?
Po pravdě řečeno na mě vždy velmi zapůsobí Rádžastán, především Udaipur, a to svou majestátní polohou. V tomto seriálu jsem ale nevyhledával skutečně hezké cestovatelské destinace. Mým cílem bylo najít Indii, která se velmi rychle stává supervelmocí 21. století. Tudíž jsem strávil mnoho času ve velkých městech. Bombaj je v tomto ohledu nepřekonatelné vzrušující moderní město plné akce. Sexy záběry v plavkách, gangy pořádající ilegální pouliční automobilové závody, teroristé. Tentokrát jsem tam zažil opravdu skvělé chvíle.

3. Zašel jste na zápas ve wrestlingu, zažil jste psí proměnu a dokonce jste si našel čas i na lekci řízení. V tomto seriálu jste nasbíral opravdu hezkou řádku nezvyklých aktivit. Jaká Vás nejvíce bavila a utkvěla Vám v paměti?
Indie je svébytné místo a tak jsem se tentokrát vydal na pár soukromých cest. Navštívil jsem třeba muzeum toalet a chrám, kde se věřící modlí k bohu čistotnosti. Také jsem jel na severovýchod ochutnat nejpálivější chilli na světě a tam jsem rovněž navštívil chrám zasvěcený, řekněme, „intimní partii“ těla bohyně. Bohužel mi ale ochranka zavřela dveře chrámu před nosem.

4. Existuje něco, co byste už nikdy víc nezkoušel? Například jíst nejpálivější chilli světa?
Abych řekl pravdu, skutečně jsem si to užíval a dovezl jsem si domů láhev chilli omáčky, abych trochu vytrestal své hosty, když přijdou na večeři! Indická kuchyně je legendární a já jsem se snažil najít jídla, která jsem doposud nevyzkoušel. Jeden starý přítel mě vzal na pouliční trh, kde jsem okusil nejlepší pokrmy, jaké jsem kdy jedl. Tedy s výjimkou jehněčího na kari. To bych příště přeskočil, dlouho mi v žaludku nevydrželo a štáb ten moment zaznamenal – naneštěstí pro mě.

5. Zažil jste něco, co Vás šokovalo nebo překvapilo?
Musím přiznat, že tato cesta do Indie mi připravila nejvíce šokující zážitek mého života. Unikli jsme ze žáru Kalkaty a cestovali do nádherných chladivých hor Darjeelingu, abychom načerpali trochu klidu a míru. Hned první ráno jsem se probudil a byl svědkem atentátu na politického vůdce přímo před oknem mého hotelového pokoje. Byl to drásající pohled, na který nikdy nezapomenu. Ale to je zkrátka Indie, můžete zde v jediný den zažít ty nejúžasnější i nejkrutější okamžiky.

6. Máte nějaké tipy pro diváky, kteří se vydávají na první cestu do Indie a chtěli by toho během svého výletu vidět co nejvíce?
Nejezděte jen na pár dní, na Indii si musíte chvíli zvykat, takže bych zůstal minimálně tři týdny. Možná ji budete nejdříve nenávidět, ale pokud se poddáte jejímu rytmu a plynutí a budete otevřeni novým zážitkům a zkušenostem, určitě si Indii zamilujete. Pamatujte, že Vaše cesta je především o tom, získat co nejvíce vzpomínek, i kdyby měly být šílené. Zájezd do Indie určitě není nějaká průměrná procházka po pláži.

7. Máte nějaký vtipný zážitek z natáčení?

Jé, těch by bylo. Například proměna psa, návštěva obchodu, který vede kráva, večeře s prostitutkou, cesta do postele s kanibalem! Vysvléknout se do bederní roušky a nechat se zmlátit obrovským zápasníkem, to v daném okamžiku nebylo moc veselé, ale dnes se tomu už můžu smát.

8. Co by si podle Vás měli lidé zabalit na cestu do Indie?
Vezměte si z domu nějaké drobnosti, oblíbené čokolády a sušenky apod. Indická kuchyně je naprosto skvělá, ale po chvíli vás to může přestat bavit, když najdete v každé restauraci stejný jídelní lístek! Vezměte si s sebou několik menších mincí. Každý v Indii se tváří jako sběratel mincí. Určitě se vás budou ptát „One coin your country?“ („jedna mince z vaší země?“, pozn. překl.) Ačkoliv se zdá, že žebráci je moc neocení.

9. Neměl byste jako znalec Indie ještě nějaké speciální cestovatelské tipy pro diváky?

Pokud si všimnete, že váš hotel má mít Wi-fi síť, nezapomeňte se předem také zeptat, jestli funguje. Pokud se Vám čistič bot zadívá na boty, nesnažte se jej přesvědčit, že už jsou čisté. Může být vyzbrojen hrstí výkalů a trochu vám jich hodit na boty, aby si zajistil nějakou práci. Mockrát už jsem jim na to skočil.

Konec…

Seriál Jak to chodí v Indii mohou diváci sledovat premiérově na Travel Channel:
20. února v 21:00 – Jak to chodí v Indii – epizoda Goa, Bangalore, Kerala
27. února v 21:00 – Jak to chodí v Indii – epizoda Kalkata, Guawahati, DarjeelingVíce o seriálu a program Travel Channel najdete na stránkách www.travelchanneltv.cz

Zdroj: Eva Sedláčková / Channels s.r.o., zastoupení Travel Channel v ČR a SR16.02.2011 - redakce