Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Prásknout nevěru? Toť Dilema…Úvodník: Režisér Ron Howard se tentokrát pustil do pro něj příliš neprobádaných vod romantické komedie. A jak že plavba s posádkou á la Vince Vaughn, Winona Ryderová a Channing Tatum dopadla?

Článek: Řekněme, že jste se právě dozvěděli o nevěře manželky vašeho nejlepšího přítele. Co s tím? Právě tohle, v naší společnosti, bohužel, poměrně běžné, dilema řeší Ronny (Vince Vaughn). Celá situace je tím složitější, že jeho kamarád Nick je a) jeho společník ve společné firmě b) už tak dost ve stresu z životní zakázky, kterou právě oba dolaďují. A pokud se potřebujete ujistit, ano, Winona Ryderová hraje tu nevěrnou (manželku), Channing Tatum (Milý Johne), o nic méně překvapivě, jejího milence.

Upřímně: už jsem určitě viděla komedie lepší, ale na druhou stranu i podstatně, podstatně horší, a proto nesouhlasím s převážně zápornou či mírně podprůměrně hodnotící kritikou svých kolegů. Proč se Ron Howard, kterému skutečně víc sluší akční podívané typu Oheň či Apollo 13 rozhodl k natočení komedie, ví jen on sám. Každopádně, výsledkem je poměrně slušně odsýpající šedesátka, která určitě neohromí, ale také neurazí, a to především díky velmi uvěřitelnému Vinci Vaughnovi v hlavní roli starostlivého Ronnyho.

K Winoně Ryderové – je velká škoda, že tenhle idol začátku devadesátých let filmaři poslední dobou dvakrát nezaměstnávali. Její výkon, především ve scéně, kdy ukazuje Ronnymu, jak je jeho situace bezvýchodná, není vůbec špatný a tak nezbývá doufat, že si toho, kromě mě, všimnou i osoby povolanější a kromě vedlejších rolí se brzy dočkáme také nějaké té hlavní.

Dilema si určitě nehraje na film pro intelektuály. Možná i proto, že se svým způsobem týká všech a ve všech časových dimenzích, sází na jednoduchou srozumitelnost a přiměřeně bláznivé scény, které nás vcelku slušně pobaví. Přesto, ani jednou nebudeme vystaveni nechutným záchodovým scénám, chybí prdění, krkání, což je nakonec také důvod, proč ukázat Ronu Howardovi palec nahoru.

Osobní hodnocení: 60%

Dilema (The Dilemma)
111min/do 12 let nevhodný
Scénář: Allan Loeb
Režie: Ron Howard
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Vince Vaughn, Kevin James, Winona Ryder, Jennifer Connelly, Channing Tatum
Premiéra ČR: 17.3.2011
foto: Bontonfilm


Ty mu to prostě neřekneš...


17.03.2011 - Kateřina Sovová