Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Kde je střed světa? Na Kampě!Úvodník: Jak se na první jarní víkend sluší odehraje se od čtvrtka 24. do soboty 26. března na Kampě již třetí ročník akce Kampa Střed Světa. Cílem je poukázat na jedinečnost Kampy, zviditelnit genia locí tohoto místa a také oslavit přicházející jaro. Slavnost přinese ne dva ale tři večery a den plné hudby, veselí, divadla, dětských her i poučení.

Článek:
Program zahájí ve čtvrtek večer Muzikanti z Kampy svým nezdolným jammem trvajícím do brzkých ranních hodin v &Satlavě (Saská ul.) a ve Staré prádelně (Říční ul.), kde předtím od 18:00 téhož dne proběhne vernisáž výstavy fotografií: Helena &Sulcová - Loko Motivy.

Páteční program zahájí konference v 18:00, letos na téma Historie i budoucnost Kampy, Pražský práh, která již tradičně proběhne v Michnově paláci Tyršova domu. Zahájí malostranský sbor La grande Banda. Přednáší: J.&Siklová, J. Volfová, M. Petersen, O. Lomecký, M. Tryml, J. Sedmík, J. Tajboš, B. Hlas, O. Hoppner, J. Kábele, J. Kučera, R. Biegel.

Po skončení v 19:30 následuje komponovaný kabaretní večer pod taktovkou divadelního spolku Vosto5. Improvizace, hudba,hosté – vše k vidění v cirkusovém šapitó v parku na Kampě. Tamtéž od 21:30 hraje MILO a Orchestr Posledního dne.

Sobotu 26.3. ve 12:00 začneme dvěma prohlídkami Kampy a okolí. První od kostela Sv.Vavřince k Mandarínu a K.mostu (Dr. Tryml). A druhá od Rybářského Klubu v parku - Kampa - křižovatka umění (Dr. Kábele). Ve 14:00 následuje otevření Brány na Kampu pod Karlovým mostem zpěvem sboru Parne Čilagi a bubny L. Holzera.

Průvodem herců VLKABARETU se návštěvníci natěší na odpoledne plné hudby, divadelních představení, pohody a her pro děti.

Ze sobotního programu namátkou vyberme alespoň několik taháků. Po třetí hodině odstartuje program folkšramlový RUDOVOUS. &Stafetu pak přebere hanspaulský IVAN HLAS se svým triem. Pořadatelé budou mít poté čest uvítat na podiu ženskou punkově alternativní sestavu ZUBY NEHTY, jejichž vystoupení je vždy zážitkem a to též pro svou velkou vzácnost. Večer uzavřou české ska-lidovky v podání POHŘEBNÍ KAPELY. Odpolednem bude prováděl seriózní lidový bavič Ladislav Čumba. Příjemný den bude možné zakončit v divadelním šapitó s country-trashem Moody Daddy a DJ-em Gajdo.

Sobotní divadelní program tento rok zajistí Jakub Folvarčný, Vlkabaret, Theatro Truhla, Bohnická divadelní společnost® a Budilova divadelní škola.

Týden před akcí v pátek 18.3. v 16:00 zve Klub Za Starou Prahu (Dr. Biegel) na vycházku Kampou - historie a topografie. Sraz u Werichovy vily.

Doprovodný program v parku nabídne výtvarné a pohybové dílny, praktické ukázky indiánských dovedností, ukázky dravců, dětský program Městské policie.

Součástí akce je také výstava velkoformátových fotografií s názvem Mlýny Kampy.KAMPA STŘED SVĚTA
24.-26.3. 2011
- start hlavního sobotního programu ve 14 hod
- park na Kampě a přilehlých prostorách
- vstup na sobotní program je zdarma!

Na realizaci doprovodného programu se podílí Komunitní centrum Kampa, dětský oddíl Kruh, Městská policie Praha 1 a další subjekty.
více informací na www.kampastredsveta.cz
(zdroj tamtéž)


23.03.2011 - redakce