Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pilsner Fest podpoří nové hudební talentyÚvodník: Hudební festival Pilsner Fest letos podpoří nové či méně známé hudební talenty především plzeňského regionu a umožní jim nahlédnout na nejznámější kulturní akci pivovaru z opačné perspektivy. Nejnadanější účastníci soutěže PRAZDROJ TALENTŮ dostanou příležitost vystoupit na pódiích po boku své hudební ikony či se svou kapelou. Soutěž proběhne ve dvou kategoriích „zpěvák“ a „hudební skupina“.

Článek: Zájemci starší 18 let mohou posílat vyplněné přihlášky spolu s audio/video nahrávkou vlastního vystoupení na www.pilsnerfest.cz do konce května. Příspěvky kapel i jednotlivých zpěváků zaslané v době od 1. 4. do 31. 5.2011 posoudí v prvním kole odborná porota v čele s Pavlem Andělem a ty nejzdařilejší pošle do veřejného hlasování. Všichni vystupující navíc dostanou pivo zdarma. Ukázky budou ke zhlédnutí/poslechnutí na webových stránkách Pilsner Festu.

Hlasování pro soutěžící v kategorii „ZPĚVÁK“
Příznivci budou moci vybraným soutěžícím zasílat hlasy od 1. 7. do 13. 8. 2011 na webu Pilsner Festu. Pěti vítězným zpěvákům se uvolní místo na pódiu festivalu, kde si po boku oblíbené kapely z letošní nabídky mohou zazpívat hit z jejího repertoáru.

Hlasování pro soutěžící v kategorii „HUDEBNÍ SKUPINA“
Na základě výběru odborné poroty postoupí 12 kapel. Postupující kapely se stanou předskokany koncertů tradičního Léta v Prazdroji, kde se utkají v duelech. O tom, která kapela zaujala více, se bude hlasovat prostřednictvím hlasovacích kuponů přímo na koncertech Léta v Prazdroji a také celý následující týden na webu Pilsner Festu. &Sest favoritů z každého duelu podstoupí další hlasování od 12. 8. do 26. 8. na webu Pilsner Festu a 27. 8. se bude hlasovat formou SMS. Této šestici se otevře prostor na scéně Bulvár letošního festivalu. Absolutní vítěz hlasování získá pivo na rok zdarma a angažmá na jedné z hlavních scén Pilsner Festu 2012.

Cyklus koncertů Léto v Prazdroji se koná na nádvoří plzeňského pivovaru. Letošní ročník vypukne již 30. 6. a koncerty se budou konat každý čtvrtek až do 25.8. Vstup je zdarma a začátek každého koncertu je v 19:00 hodin.

Hudební soutěž nebude jedinou příležitostí projevit svůj talent v rámci Pilsner Festu, největší kulturní událostí svého druhu v západních Čechách. Stejně jako vloni se návštěvníci mohou těšit na řadu zajímavostí a překvapení, která budou postupně odhalována.

Loňský ročník vytvořil hned několik rekordů, proto bude Pilsner Fest 2011 velkou výzvou pro jejich případné překonání. Festival vloni navštívilo více než 50 000 lidí. Jako velmi úspěšné se prokázalo propojení obou plzeňských značek Pilsner Urquell a Gambrinus, jejichž výtoč dosáhla na rekordních 768 hl piva, což představuje 150 000 piv. A při hromadném přípitku si připilo 5 331 milovníků plzeňských piv.

Zdroj Jiří Mareček, Plzeňský Prazdroj
obrázky
www.evropa2.cz; www.alkoholia.cz09.04.2011 - redakce