Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Někdo přijde. Na cucky i s titulky.Úvodník: Soubor Divadla na cucky uvede ve čtvrtek 21. dubna v Divadle K3 další reprízu inscenace Někdo přijde. Text největšího současného norského dramatika Jona Fosseho nastudoval režisér Jan Frič, působící v pražských divadlech A Studio Rubín a Na zábradlí.

Článek:
Hra založená na minimalistickém jazyku a křehkých situacích má ve Fričově provedení podobu poetického hororu a během hostování oslovila diváky nejen v České republice. „Skandinávské turné jsme úspěšně absolvovali vloni v červnu. Ačkoliv hrajeme v češtině, inscenace pracuje především s divadelním jazykem, takže jsme větší bariéry neočekávali. Přesto jsme však pro diváky v Norsku a Finsku připravili anglické titulky,“ říká dramaturgyně DNC Dominika &Sindelková.

 

 
Představení ve verzi s anglickými titulky bude nyní uvedeno v Olomouci poprvé. Pořadatelé si tak slibují i účast zahraničních studentů, kterých v Olomouci stále přibývá. „Souvisí to také s naší dlouhodobou koncepcí mezinárodní platformy. V příští sezóně chceme např. zprovoznit simultánní verzi webových stránek v anglickém jazyce,“ tvrdí Jan Žůrek z produkční organizace Divadlo Konvikt. Ta zaštiťuje inscenace Divadla na cucky, a i v současných ztížených provozních podmínkách se snaží vytvářet důstojnou programovou nabídku - inscenace Někdo přijde patří mezi nejúspěšnější projekty divadla a hraje se v Olomouci už dva roky. 
 
  

NĚKDO PŘIJDE

autor:                         Jon Fosse

překlad:                       Karolína Stehlíková

režie:                          Jan Frič

dramaturgie:               Jan Žůrek

scéna a kostýmy:       Tereza Marková

světla:                        Jakub Janča

zvuk:                          Martin Hamouz

premiéra:                    27. 4. 2009

hrají:                           Petra &Sevců, Tomáš Uher, Zdeněk Vévoda

 

DIVADLO NA CUCKY

Divadlo na cucky (DNC) je divadlo zaměřené na tvorbu experimentální, alternativní a autorskou. Ve své dramaturgii se soustředí buď na ryze autorské projekty, anebo na objevnou dramaturgii u nás nepříliš uváděných textů nebo textů současných dramatiků (Jon Fosse, Laura de Weck, Gerhilda Steinbuch, Thomas Bernhard, aj.). Inscenace realizuje nejen v „klasickém“ divadelním prostoru, ale také v hospodách, v plenéru nebo zapadlých místech. Krom toho se divadlo soustředí i na realizaci divadelních dílen a to formou tzv. „otevřených workshopů Divadla na cucky“, přístupných širší veřejnosti. Další aktivitou je pořádání scénických čtení.


 
 
Čtvrteční představení začíná v 19:30 v Divadle K3 Uměleckého centra Univerzity Palackého. Více informací na www.divadlokonvikt.cz nebo www.divadlonacucky.cz.  
 
Zdroj: Zdeněk Vévoda / DIVADLO KONVIKT, o.s.
UC UP, Univerzitní 3, 771 80 Olomouc


21.04.2011 - redakce