Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Bláznivé město Las Vegas: Celý svět na dlani - a nekonečné neony k tomu!Úvodník: Přes den se tu teploty šplhají běžně k 38 stupňům a na ulicích potkáte tolik lidí, že Václavské náměstí vypadá v kteroukoliv denní dobu liduprázdné. Počkejte však do desáté večerní. To jízda teprve začíná! Vrhněte se spolu s námi do nočních ulic zářící americké metropole!

Článek:

Las Vegas je ne nadarmo považováno za jedno z měst shoppaholiků. Jistěže. Na nákupy sem létají i jinak normální turisté - vždyť v kterém jiném supermarketu a hotelovém komplexu vás povozí na gondolách stejně, jako v Benátkách?

Američané považují za historické budovy vše, co je starší než 90 let. Nedivme se, baroko, nedej bože gotiku u nich nenajdeme. A tak si v Las Vegas zpestří své architektonické nedostatky po svém - a s notnou dávkou kýče. Najdeme tu falešné památky z Antiky, ale i slavnou Eiffelovku. Září v zadní části fotografie. Postavena je přesně o polovinu menší. 

Nejslavnější části Vegas je promenáda Las Vegas Boulevard. Najdete na ní značkové obchody, plejádu hotelů i nepřeberně kasin. A zbytek Vegas? Ten je již průměrný, žije se jen na hlavní třídě. Za ní přicházejí docela obyčekné výškové domy, sídla firem, byty a poté sklady. 

Zajímají-li vás fakta, pak věřte, že Vegas stojí na ohromné louce. Jak to víme? Má to v názvu, Las Vegas pochází ze španělštiny a znamená "louky". Obyvatelé pracují převázně v odvětvích, která cestovní ruch přímo provozují, nebo se naň nějak váží. Vždyť 18 z 25 největších hotelů světa najdete právě tady! Přepravovat se tu můžete taxíkem, autobusy nebo jednokolejnou vysutou dráhou zvanou monorail. 

Kasina patří k Las Vegas stejně, jako k Praze Pražský hrad či Karlův most. Jejich boom začne ve 40. letech, do té doby jich tu stojí jen pár. Otěže města tehdy přebírají servítky si neberoucí mafiánské gangy. 

Do Vegas míří víc jak 40 milionů turistů ročně. Někteří nad replikou zmenšeného náměstí svatého Marka z Benátek či menší sochou Svobody žasnou, jiní si klepají prstem na čelo. Ale takové je Vegas. Potrhlé, svítící a nikdy nespící... Fotograf: O. Holub, předposlední dvě fotografie převzaty z wikipedie


27.07.2011 - Michaela Wilhelmová