Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Comics SALÓN a IstroCON 2011: Popkultura (opět) vrací úder!Úvodník: Báli jste se a měli pravdu. Už zase cestovat na Dálný východ do neprobádané Bratislavy mezi čistokrevné šílence. Stejné jako jste sami. Takže už 16.-18. září 2011, opět v Istropolisu, megafestival pro fanoušky anime, filmů, fantastiky, her a popkultury.

Článek:

Jako už po mnoho let sesterské festivaly IstroCON a Comics Salón lákají na propojování hardcore a nových fanoušků na jednom místě. Slováci jsou ve sféře asijské popkultury pořád o něco napřed, jak pokud jde o manga autory a především autorky, tak o cosplayovou scénu. To se promítá do atmosféry celé akce, která ještě pořád neztratila ducha něčeho nového, živého a rostoucího. A teď už k nudným faktům.

Comics SALÓN
Dojde na tyto sekce: Comics, Anime, Manga, Japonsko a Hry. Dále na soutěže, které prezentují překvapivě vyzrálá díla v kategoriích Comics & Manga, FanArt či Original Art a především klání v Cosplayi, které je tradičním tahákem festivalu, takže si zasedněte místa v hlavním sále včas!
Samozřejmě budou i filmové comicsové adaptace jako třeba Captain America, Thor anebo X-Men: První třída. Plus filmový festival japonských filmů a přednášky o origami, východních zvycích, bojových uměních, znacích, kimonech či workshop o vaření japonských jídel. Vyjde pátý sborník Comics & Manga Booku, který se stává určující tuzemskou comicsovou veličinou. K tomu několikahodinové workshopy vedené comicsovými a manga kreslíři ze Slovenska, ČR a USA. Celkově dorazí hosté z 8 zemí (Slovensko, Japonsko, Česká Republika, Polsko, Maďarsko, Německo, USA a Rakousko).

IstroCON
Sekce: Filmy, Sci-fi, Fantasy, Horor, Fantastika, Společenské karetní a stolní hry, LARP a čajovna. Dojde i na premiéru nové sekce Popkultura nebo středoevropskou premiéru taneční hry Pump It Up: Fiesta EX.Dále Japonské velvyslanectví v SR konečně přistoupilo k plnohodnotné spolupráci, vyjde druhý sborník literární soutěže IstroCONu, Juraj Červenák pokřtí další díl ze série Černokněžník (Válka s běsy) a jako vždy filmové projekce fantastických filmů, např. Paul, Světová invaze, Transformers 3, Rio atd. Chybět nebudou ani bloky o Pánovi prstenů, HP, StarGate, Star Treku, Star Wars, Battlestar Galactice a Babylonu 5.

Hry
Letos budou hrát prim pohybové a taneční hry včetně Mistrovství Slovenska v DDR a PlayStation plus PC Cup. K tomu přednášky a besedy s herními teoretiky a vývojáři a klasika PlayStation 3, Xbox 360 a Wii. Mezi premiérami najdeme tituly Gears of War 3 od Microsoftu nebo Battlefield 3 od Electronic Arts. Ze stolních her zmiňme Warhammer, Osadníci z Katanu, Confrontation, MTG, Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.

Záplava dalších informací na www.comics-salon.sk
(zdroj tamtéž)


14.09.2011 - redakce