Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Muzika a fantastický román okořeněný historií? Hakka Muggies snoubí žánry!Úvodník: Na Rozhledně jste si o nich již mohli přečíst. Hrají tradiční melodie Irska, Skotska a Bretaně pořádně kořeněné rockem. Teď si ale pro ty, kteří nezhrdnou jak keltskou melodií, tak zdařilým fantasy románem z realisticky působící historie, připravili perličku na hudební dort.

Článek:

Hakka Muggies je pražská kapela založená v roce 2002. Její žánr lze tedy vymezit jako celtic-rock nebo world music-rock. Kromě pražských klubů vystupuje na žánrových festivalech jako Beltine, Keltská Noc, Celnic Circle a mnoha dalších. Co má společného s českým autorem fantastické literatury Mílou Lincem, který jen od roku 2007 vydal 21 povídek, podílel se na cyklu Mark Stone, je také autorem literární příručky Středověký svět a knihy Stín Černého hvozdu? Linc totiž vydává k poslední jmenované knize rovnoprávného sourozence - velmi volně navazující fantasy román Mrtví muži netančí. Slovo (respektive notu) v něm dostane i Hakka Muggies.

Jako příloha románu „Mrtví muži netančí“ vychází během září multimediální DVD, jehož podstatnou složkou jsou čtyři nové nahrávky hudební skupiny Hakka Muggies.V mezidobí po loňském, kritikou příznivě přijatém počinu „Feed the faeries“ a příštím řadovým albem, na kterém kapela již intenzivně pracuje, natočili během léta Hakka Muggies čtyři skladby, tematicky spjaté s tvorbou spisovatele Míly Lince. Tento nadějný autor právě vydává svůj druhý román. Část jeho nákladu bude doplněna o multimediální DVD s Lincovým románovým debutem  „Stín Černého hvozdu“ ve formě audioknihy, kterou doplňují mj. galerie ilustrací a fotografií, souvisejících s oběma knihami, zfilmované trailery k románům a již zmíněné nahrávky Hakka Muggies.

Tento ojedinělý projekt bude pokřtěn na koncertě Hakka Muggies 4.10.2011 v hudebním klubu Matrix v Praze na Žižkově, přepokládaný začátek koncertu je ve 20:00.


 
Více informací: 

http://www.volny.cz/hakka_muggies
http://www.mrtvimuzinetanci.cz

http://www.matrixklub.cz


 

Zdroj: Markéta Janatová / Hakka Muggies

 

24.09.2011 - redakce