Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Bude hvězdně obsazená pohádka další hvězdou ČT?Úvodník: V pohádce O pokladech nechybí humor ani napětí. V těchto dnech ji natáčí Česká televize v režii Víta Karase.

Článek: Pohádkový příběh začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka (M. Frösslová) a Barborka (J. Pidrmanová) a také muzikant Jakub (A. Kraus), Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku (D. &Svehlík), s ním přijíždí i jeho bratr Ignác (V. Dyk), výstřední vynálezce a badatel. Kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci (P. Liška, J. Budař, J. Polášek) a čas si krátí vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí (P. Nárožný) nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Na nebezpečnou výpravu se vydávají tři hledači pokladu: Barborka, Jakub a pan Bořivoj. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy...

Autorkou scénáře je známá spisovatelka Irena Dousková. „Svět pohádkových postav Ireny Douskové není nikdy černobílý. Její hrdinové mají své slabosti jako skuteční lidé, dělají podobné chyby, a také za ně platí. O to jsou nám bližší a o to více můžeme prožívat jejich příběh, zvláště když ani v těch nejdramatičtějších situacích nechybí humor a nadsázka,“ říká dramaturgyně Barbara Johnsonová.

O kameru se postaral Pavel Berkovič, kostýmní výtvarnicí je šikovná Jarmila Konečná.Diváky jistě potěší hudba Čechomoru a Ondřeje Brouska.

Pokud rádi sledujete natáčení, zkuste svoje štěstí v Kutné Hoře, na Hrubé Skále, v Harrachově a Doksanech, v Praze na Novém Světě, na zámcích Lednice, Lysice, Boskovice anebo Zlatovláskou proslaveném Sychrově.

Foto: ČT

10.10.2011 - redakce