Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - TV tip - MADISONSKÉ MOSTY - milostná romanceÚvodník: Milostných příběhů již fílmaři ztvárnili snad miliony, to snad ani nejde spočítat. Některé jsou srdceryvné, jiné kýčovité, hodně často nepravděpodobné či málo přesvědčivé. Chcete vidět jeden z absolutních vrcholů milostného filmu? Nyní vás čeká ve vaší televizi.

Článek: Troufnout si ve svých 65 letech na milostnou roli ve filmu a navíc po boku o téměř dvacet let mladší Meryl Streepové si dovolil známý představitel drsných hochů Clint Eastwood. „Čekají ode mne, že budu mávat revolverem nebo že budu pronásledovat zločince a já místo toho předvádím city.“ Film MADISONSKÉ MOSTY v roce 1995 Eastwood také režíroval a diváci jej mohou spatřit opět na obrazovce - tentokrát v sobotu 15.10. na Nova Cinema.

Dějištěm milostné romance je krásná příroda státu Iowa někdy v šedesátých letech minulého století. Fotograf časopisu National Geografic (Clint Eastwood) sem přijíždí zachytit pozoruhodné stavební památky – zastřešené dřevěné mosty. Na blízké farmě zastihne jen unavenou ženu (skvěle zahranou Meryl Streepovou), jejíž rodina odjela na čtyři dny na výroční trh. Blízkost dvojice lidí, kteří již od života nic neočekávají, jejich citová vyprahlost spolu se sugestivní krásou přírody spustí nečekaný, a o to více bouřlivější, milostný cit. Poznání "pravé " lásky přináší jak nádherné okamžiky štěstí, ale i smutek z neodvratného rozloučení. &Stěstí této dvojice může trvat jen čtyři dny, ale v srdci si jej oba aktéři ponesou po zbytek života.

Civilní herecké výkony, zvláštní poklidná atmosféra podpořenou bluessovou hudbou Lennie Niehause, kvalitní scénář podle i u nás známého románu Roberta Jamese Wallera a romantické exteriéry daly vzniknout nadprůměrnému filmu, který vysoce převyšuje běžné hollywoodské (a jihoamerické) kýče. Vášnivé vzplanutí již nemladých, životem poznamenaných milenců je opravdové a věrohodné, což citlivý divák jistě ocení.
*******************************************
MADISONSKÉ MOSTY
(The Bridges of Madison County),
USA 1995, režie Clint Eastwood,
uvede Nova Cinema v sobotu 15.10. od 20,00 hodin
14.10.2011 - Stanislav Polauf