Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pro velký úspěch opakujeme: Hrajete o tři knížky dle vlastního výběru!Úvodník: Možná si vzpomenete, že na Rozhledně tato soutěž již proběhla. A setkala se s ohromným ohlasem. Rozhodli jsme se proto ji zopakovat, ovšem s jinými pravidly, pro mnohé kreativnějšími, pro jiné nepřekonatelně těžkými. Pokusit se vyhrát vás ale krom pár minut času nebude stát vůbec nic. Tak proč to nezkusit?

Článek:

Takováto soutěž na Rozhledně ještě nebyla. Není totiž ani kvízem, ani anketou, ale v podstatě literární soutěží. Jaké je téma? To je jen na vás. Stačí od 14. 10. na Rozhlednu vložit jakoukoliv svou básničku či prózu, a to nejdéle do 7. listopadu 2011.

K tomu samozřejmě potřebujete být zaregistrovaným čtenářem, poté stačí kliknout na Přidat článek a vložit své dílo. Pod textem poté vyberte příslušnou rubriku - tedy próza či poezie. Pokud chcete, můžete přidat i ikonku o maximální velikosti 140 x 80 pixelů a obrázek na konec článku. To však není podmínkou. Půjde-li o obrázek či fotografii vaši, je to v pořádku, pokud si ji zapůjčíte na internetu, nezapomeňte na konec povídky či básně napsat internetovou adresu, odkud je (google není adresou, kde se obrázek nalézá, ale jen vyhledávačem)

Každý může vložit zvlášť až tři soutěžní díla (lépe řečeno, vložit jich můžete, kolik je libo, ale jen tři od každého člověka bude porota akceptovat jako soutěžní), maximální rozsah je 5000 znaků bez mezer, minimální není vzhledem k různorodé povaze poezie nijak omezen. 

Při registraci uvádíte i email, o nějž se s nikým dělit nebudeme, takže zaspamování se bát nemusíte (z hlášení, zdali byl váš příspěvek schválen či ne se můžete odhlásit zde, na Rozhledně). Emailem vás budeme pouze kontaktovat, pokud jste vyhráli, abychom se zeptali na to, kterou knížku si budete přát poslat. 

A pokud tohle není zrovna váš šálek literární kávy, pomyslete na to, že budou Vánoce. Třeba se bude líbit někomu blízkému... 

Tři nejlepší kousky vyhodnotí porota v podobě redakce Rozhledny. Složení je pestré, stejně jako obliba žánrů, takže se preferování určitého stylu bát nemusíte.Výherce uvědomíme e-mailem a díla budou zveřejněna na Rozhledně v rámci Literárního pole. Vkládejte proto prosíme jen kusy, které zde ještě nejsou. 

Držíme vám palce a na příspěvky se budeme těšit! 

 A z jakých knížek si můžete v případě výhry vybírat?

Loď v písku
Jenny Nowak


V obchodě je k mání za 279 korun

V časech, kdy Atlantida je ještě nekonečně vzdálenou budoucností, vzkvétá civilizace Llemurhey, společenství „stříbrných polobohů“, které vládne hmotě a rozmlouvá se zvířaty. Čas od času je vybrán nový nesmrtelný, který nese dál tajemství svého rodu. Tím posledním je mladičký Axbim. A právě on se jako jediný zachrání, když celou jeho epochu smete obrovská smršť času. Vyvrhne jej o tisíce let později v písku egyptské pouště, 400 let po Kristu…


A zatímco Ax se těžce smiřuje s nepochopitelným životem v rodině nevzdělaného kameníka, němá otrokyně Aleyka prchá před trestem z ruky svého násilnického pána. Ten, kdo jí z rozmaru zachrání život, však není člověk, je to Noční lovec, tvor, který se živí lidskou krví…


Do hry zasáhne i stále mocnější síla: křesťanství. Tam, kde jedni vidí smrt a hrůzu, však jiní nacházejí čirou lásku. Přes zdánlivě pohádkové kulisy však ani zdaleka nejde o fantasy – je to ezoterický příběh o povaze světa…


Vztahy v zrcadle aury
Manuela Oetingerová


V obchodě je k mání za 199 korun

Od prvních kontaktů v raném dětství až k problémům stáří jsou to právě vztahy k ostatním lidem, co nás nejvíce těší, ale mnohdy také nesmírně bolí. Tato kniha jako jedna z prvních prací podobného druhu nahlíží celou širokou oblast vztahů nejen z „obyčejného“ úhlu, nýbrž z hlediska duchovních souvislostí.

Osvícení lidé dnes už nepochybují, že kromě hmotného světa nás obklopuje i svět neviditelný, duchovní. K němu patří energetická pole, nesoucí nové myšlenky i staré vazby a propojující všechny živé bytosti navzájem. A právě tato pole se mohou stát příčinou překvapivého množství konfliktů, jejichž pozadí si mnohdy vůbec neuvědomujeme. Pochopení nám může pomoci je úspěšně řešit a zvládnout.


Signály těla
Joan Liebmannová-Smithová, Jacqueline Nardi Eganová


V obchodě je k mání za 369 korun

Už se vám někdy stalo, že jste si na vlastním těle všimli něčeho, co tam až dosud nebylo – někde se objevila bulka, zežloutly vám nehty, začaly padat vlasy... Těmto nenadálým projevům se říká signály těla, a naučíme-li se je dešifrovat, mohou nám poskytnout důležité informace o našem zdravotním stavu.


Nejde však o samotné příznaky nemoci. Ty se dostaví až později a to už cítíme bolest nebo je nám tak špatně, že neváháme a jdeme k lékaři. Signály těla nás, jak píší autorky, „zavedou spíš k holiči, k pedikérce, do kosmetického salonu či do drogerie“.
Kniha vám poradí, co mohou znamenat takové zdánlivé maličkosti, jako je vypadávání vlasů, nažloutlé bělmo či červené uši, častý neodůvodněný pocit horka, ztráta rovnováhy, brnění v rukou či nohou, noční pocení a spousta dalších.


Dříve, když ještě nebyly vyvinuty moderní diagnostické metody, spoléhali lékaři na to, co na nemocném viděli, slyšeli či nahmatali, či dokonce na to, jak byl cítit nebo jakou chuť měla jeho moč. Svým způsobem tato praxe přetrvává i v dnešní době, samozřejmě až na zmíněné ochutnávání, a je tedy zřejmé, že se diagnostika ve svém vývoji inspirovala právě lékařskou prací dávných dob.


Dobrý lékař dnes zkoumá nejen příznaky konkrétní choroby, nýbrž si všímá i indicií na viditelných částech pacientova těla: vlasech, zubech, kůži, nehtech, očích atd. A jistě se vám nevysměje, když mu naznačíte diagnózu, kterou jste si stanovili na základě této publikace.


Avšak pozor! Četbě Signálů těla by se rozhodně měl vyhnout ten, kdo trpí nejhroznější ze všech nemocí – hypochondrií.Titulky knih: http://www.metafora.cz14.10.2011 - redakce