Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Babičko, lušti!Úvodník: "Když já už na to nevidím," možná uslyšíte (či jste již slyšeli) od své babičky či dědečka. Co s tím? Lepší brýle? "Ale já už žádné nové nechci," škorpí se. Jenže když víte, jak rádi se pustí do křížovek, přijde jednomu líto, že už na malá písmenka nevidí. Vydavatelsví Fragment má na podobný problém lék.

Článek:

Zrak vašim rodičům či prarodičům sice neuzdraví, zato je vrátí k jejich oblíbené zábavě: křížovkám. Recept je jednoduchý. Že se jim již klepe ruka? Uděláme větší políčka. A že hůř vidí, i s brýlemi? Tak budou větší také písmenka! Totéž platí i o receptech na pravých stranách křížovkářské publikace. Jejich písmo převyšuje často užívanou velikost, kterou známe z Wordu coby 11 či 12, alespoň o dva body. A když senioři křížovku nezvládnou? Že přijdou o recept se naštěstí bát nemusí. Ten nemá s luštěním takřka nic společného. V tajenkách totiž uvízly citáty slavných osobností, nebo zajímavá historická fakta či obecné bonmoty. 

Křížovky mají krom zábavy ještě důležitý úkol - pomáhají seniorům procvičovat mozkové závity. Jde o kognitivní proces. Je sice pravdou, že vyluští-li váš prarodič tři křížovky za den, stane se doplňování více méně rutinní záležitostí, nad kterou již nemusí příliš přemýšlet, nicméně občasné vyplnění křížovky je dozajista mozku prospěšná věc. 

Dalo by se publikaci přeci jen něco vytknout? Snad jedině právě ona písmena. Klepe-li se vám ruka, jste vděčni za větší políčko na vpisování. Ovšem pokud k tomu špatně vidíte, písmo by mělo být nejen větší, ale i výraznější. Tedy tučně. Zkuste nad křížovkou přimhouřit zrak. I velké blešky se rozmlží.


Křížovky PRO SENIORY s oblíbenými recepty
Autorka: Helena Rytířová
Rozměry v mm: 208x296
Počet stran: 128
Publikace je k mání za 87 korun (běžná cena 99) na webu vydavatelství Fragment:
http://www.fragment.cz/novinky/popularne-naucna-literatura-pro-dospele/zaliby/krizovky-hlavolamy-lusteni/lusteni-pro-seniory/krizovky-pro-seniory-s-oblibenymi-recepty-s185673079
 
 

 


27.11.2011 - Michaela Wilhelmová