Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Feng-yün Song, Jaroslav Dušek a jejich hosté přivítají tentokrát Rok drakaÚvodník: Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví v druhé polovině ledna 2012 na stylových koncertech nazvaných „Songfest.cz 2012“ příchod nového roku dle lunárního kalendáře. Již 5. ročník těchto oslav se ponese tentokrát v duchu nadcházejícího Roku draka.

Článek:
„Rok draka začíná 23. ledna, kdy mu předává vládu Rok zajíce. Tento rok je energeticky nejsilnějším obdobím z celého cyklu čínského zvěrokruhu. I proto je v tamější astrologii roku 2012 přisuzován velmi dynamický pohyb. Lidé narození v tomto znamení se mohou těšit na výraznou pozitivní proměnu, ostatní se povezou na vlně pozitivní dračí energie,“ říká Feng-yün Song. Oslavy propuknou 19. ledna v pražském Paláci Akropolis a budou pokračovat dále v divadle Drak v Hradci Králové, v Městském divadle Český Krumlov a nakonec 22. ledna v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích. Kromě nového šansonově laděného písňového programu Fen-yün Song a Tria PUO diváci ve všech městech uslyší čínskou loutnovou virtuozku Gao Yingying. Další hosté se liší dle místa konání: v Praze to budou písničkář Jan Burian (foto v ikonce) a perkusionista Miloš Vacík a Tam Tam Orchestra. V Hradci Králové opět Jan Burian a dále mezzosopranistka Tereza Roglová a zpěvačka Alice Holubová s kapelou Majerovky. V českém Krumlově návštěvníci uslyší šansoniérku Ester Kočičkovou s Lubomírem Nohavicou a japonskou cembalistku a klavíristku Kayoko Zemanovou. V Českých Budějovicích Jaroslav Dušek kromě svého šarmantního a vtipného moderování uvede s Malou Vizitou premiéru Legendy o drakovi. Tradičně se návštěvníci mohou těšit ve všech místech na dětský program, dílny, barevný jarmark, dračí tombolu, diskuzní fórum, čajovnu s originálními čaji z celého světa nebo ukázky bojových umění a asijských tanců. Vstupenky do Paláce Akropolis jsou již v prodeji od 1. prosince v ceně 300 Kč (sleva 250 Kč). Více informací na www.songfest.cz.

Na oslavách Roku draka uvede Feng-yűn Song a její hudební skupina Trio PUO nové autorské písně v šansonově jazzové a orientální náladě. „Kromě toho se také v Hradci Králové představím v duu s českou mezzosopranistkou Terezou Roglovou za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové,“ doplňuje Feng-yün Song. Čínská klasická loutna v podání Gao Yingying, mladé hudebnice z Celočínské akademie múzického umění v Pekingu, laureátky mnoha prestižních soutěží a přehlídek v ČLR, osloví milovníky hudby impozantní elegancí, bouřlivými emocemi a ladnou harmonií. Písničkář Jan Burian se v Praze a Hradci Králové utká s drakem nejen u klavíru, ale také s ním povede ostrou diskuzi o „Dívčí válce“. &Sansoniérka Ester Kočičková bude v Českém Krumlově za doprovodu pianisty Lubomíra Nohavicy vyprávět písněmi o své duchovní cestě po Dálném Východě. Miloš Vacík s Tam Tam Orchestra vezme exotickými rytmy diváky v Praze na dračí túru z Číny přes africký kontinent až do Brazílie. První vokalistka Hradišťanu, zpěvačka z Moravy Alice Holubová, tentokrát vystoupí v Hradci Králové s pražskou dračí kapelou Majerovky. Pro pravidelné návštěvníky již dobře známá japonská cembalistka a klavíristka Kayoko Zemanová se objeví na scéně festivalu potřetí, tentokrát ji v duu doprovodí na tradiční šamicen japonský lidový hudebník Kenya Sató.

Před obvyklou tombolou proběhne diskuzní fórum na téma „Čas draka“, kterého se zúčastní Jaroslav Dušek, Feng-yűn Song, Pavlína Brzáková, Jan Burian, Ester Kočičková, Miloš Vacík, Pjér la &Se´z a další.

Jako každý rok nabídne festival dětem i rodinám program plný zábavy a vyrábění, pestré dílny zpívání, dechového cvičení, tancování, malování, ručních prací pro malé i velké. Bude zde také vyhodnocen nejnápaditější tvůrčí kousek – „Překvápko 2012“.

Barevný jarmark pátého ročníku Songfest.cz bude naplněn vůní čajů a květin. Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat originální čaje z celého světa čajovny „Dračí studna“. „Zlatým hřebem se stane ukázka svátečního čínského čajového umění ´Když se drak napájí´,“ líčí Feng-yün Song. Nebudou chybět ani ukázky tradičního bojového umění z Číny, tradiční čínský tanec s vějířem, čínský lví tanec, původní tanec z Jávy, ukázky ze cvičení tchaj-ťi, orientální břišní tanec, mongolské hadí ženy, šamanský novoroční rituál ze Sibiře, výstavy fotografií z dobrodružných cest po Africe, z Letní hlasové školy na Kokořínsku, pochoutky z vegetariánské restaurace Govinda a podobně.
Lidé ve znamení draka dostanou „dračí dárek pro štěstí“ ze ZOO Praha.

Vstup je zdarma až do začátku koncertu v 19 hodin. Ceny a předprodej v pražském divadle Paláci Akropolis: 300,- / 250,- Kč - v pokladně Paláce Akropolis, Ticketpro a v pokladnách všech festivalových scén. Vstup na celý program je zdarma pro děti do 10 let, se slevou 40 % pro studenty a seniory, cenově zvýhodněný pro rodiny a zdravotně postižené.
 
Songfest.cz 2012 – Rok draka:
19. ledna Praha / Palác Akropolis
Feng-yün Song a Trio PUO, Jaroslav Dušek. Hosté: Gao Yingying, Jan Burian, Miloš Vacík a Tam Tam Orchestra.
20. ledna Hradec Králové / Divadlo Drak
Feng-yün Song a Trio PUO, Jaroslav Dušek. Hosté: Gao Yingying, Jan Burian, Tereza Roglová, Alice Holubová a Majerovky.
21. ledna Český Krumlov / Městské divadlo Český Krumlov
Feng-yün Song a Trio PUO, Jaroslav Dušek. Hosté: Gao Yingying, Ester Kočičková a Lubomír Nohavica, Kayoko Zemanová a Kenya Sató.
22. ledna České Budějovice / KD Metropol
Feng-yün Song a Trio PUO, Jaroslav Dušek. Hosté: Gao Yingying, Malá Vizita s premiérou představení Legenda o drakovi.
 
Program festivalu v jednotlivých městech:
16:00 - 23:00 Barevný jarmark
16:00 - 18:00 program pro děti a rodiny
18:00 – 18:30 čajový obřad
19:00 - 21:00 koncert Roku draka (první část)
20:50 &Samanský rituál pro novoroční požehnání
21:00 - 21:20 diskusní fórum tématu roku "O času draka"
21:30 tradiční čínský lví tanec pro štěstí k přání štěstí roku draka 2012
21:40 Dračí tombola
21:20 - 22:00 koncert Roku draka (druhá část)
22:00 - 23:00 tančírna Tanec s drakem
 

Spolupořadatelé
Palác Akropolis v Praze, Divadlo Drak Hradec Králové, Městské divadlo Český Krumlov, DK Metropol České Budějovice
Sponzoři
PPD a.s., PPF a.s., LUCANUS a.s., TIENS CZECH REPUBLIC s.r.o., LU YU TEA s.r.o., BigMedia s.r.o., Vegetariánská restaurace Govinda
Mediální partneři
ReGeNeRaCe, National Geographic, Ethno rádio, ABradio.cz, Ceskenoviny.cz, Radio 1.
Partneři Songfest.cz
ZOO Praha, Klub přátel Asie, META o.s.
Projekt finančně podporují
Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Městská část Praha 3,
Město Český Krumlov
 
Více informací, fotografie apod.:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


Tam Tam Batucuda
31.12.2011 - redakce