Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Divadlo Na cucky„vyčistí“ KonviktÚvodník: Olomoucký soubor Divadla na cucky uvede po delší odmlce reprízu působivé inscenace Vyčištěno. Diváci mají opět možnost sledovat silné i kruté obrazy lásky a bolesti, v momentech hraničících se smrtí. Dílo britské coolness dramatičky Sarah Kane připravila se souborem režisérka Anna Petrželková.

Článek: V květnu 2010 zahajovala premiéra inscenace Vyčištěno festival Divadelní Flora, v tentýž rok ji neminulo také představení v Hradci Králové na festivalu Divadlo Evropských regionů. Vloni byla jednou ze tří vybraných inscenací, které Divadlo na cucky prezentovalo na Žižkovské štaci v Divadle Járy Cimrmana v Praze. Nyní se v lednových dnech opět vrací do Olomouce.
 
Hostující režisérka Anna Petrželková, patřící mezi výrazné osobnosti nastupující režisérské generace, oprostila hru od tradičních drastických prvků coolness dramatiky a ve svém výkladu se zaměřila více na symbolické a metaforické zobrazení, jež je blízké světu poezie.
„Na první pohled je patrné, že inscenaci režírovala žena. Díky tomu se z krvavých jatek stala půvabná jevištní báseň, v níž ale láska i bolest mají stále své místo - takto možná ještě významnější, divák je prožívá ve svém nitru," říká mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. &Sestice herců se podle něj často setkává s velmi silnými diváckými reakcemi. Na scéně mezi nimi nebudou ani tentokrát chybět hosté Tereza Richtrová z Moravského divadla a Ondřej Jiráček z brněnského Divadla Husa na provázku.
 


www.divadlonacucky.


16.01.2012 - redakce