Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Lucka Bílá zpívá s ArakainemÚvodník: Rocková kapela Arakain slaví v tomto roce 30 let nepřetržitého fungování. U této příležitosti proběhne turné s názvem Arakain XXX - Best of Tour 2012, čítající čtrnáct koncertů po celé České republice. Exkluzivním hostem všech zastávek bude naše nejúspěšnější zpěvačka Lucie Bílá, která právě v Arakainu, v letech 1984 - 1986 začínala.

Článek: Dojde tak ke změně oproti původnímu plánu, kdy se Bílá měla zúčastnit jen několika vybraných koncertů.
 
"Původní záměr opravdu byl ozvláštnit každý z koncertů přítomností hosta nebo více hostů, protože se nedařilo sladit kalendář turné se závazky Lucky Bílé. Proto byla volba dalších hostů na místě, aby tam, kde nebude Lucie Bílá, nebyl fanoušek ochuzen o jistý atraktivní bonus! Postupem času se ale pracnou komunikací a obtížným přesouváním koncertů a aktivit všech stran podařilo zajistit, že termíny konečně vyhovují oběma a můžeme tak slíbit, že na všech koncertech bude Lucie Bílá jako exkluzívní host. My jsme rádi, protože jestli někdo k Arakainu nejvíc bytostně patří, pak je to právě Lucie, která byla několik let naší nedílnou součástí! Tím se hodně věcí vyřešilo a nemuseli jsme řešit další termínové kolize v případě dalších hostů. Koncert proto bude postaven především na ose Arakain – Lucie Bílá a každý další eventuální host bude jen bonusem navíc," říká k tématu hostů kytarista a zakládající člen Arakainu Jiří Urban.
 
Turné startuje už za necelé dva měsíce, a právě na první koncert, který proběhne 9. března v KD Zámek v Polné u Jihlavy mizí vstupenky největší rychlostí. Následují pak například jihočeské Chyšky, dále Plzeň, Brno, Prostějov, Pardubice, Smržovka nebo Ostrava. 
 
Právě u koncertů v Plzni a Ostravě dochází k mírné změně termínů oproti původnímu plánu. Fanoušci se v Plzni dočkají už 14. března a v Ostravě 11. dubna.  Oba koncerty začínají od 19 hodin. Kapela turné zakončí 29. dubna v DK Kladno.
 
Arakain tentokrát vystaví turné na zcela jiné koncepci, než, jak tomu bylo v minulých letech. Uvede jen jednu předkapelu a následovat bude tří hodinová show Arakainu, ve které fanouškům představí společně s Lucií Bílou to nejlepší za celých 30 let.
 
Nejúspěšnější zpěvačka České republiky v netradiční hudební poloze a metalová jednička ve spojení s popovou divou.19.01.2012 - redakce