Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Lanugo hostem Dana Bárty & Illustratosphere. Kde? V klubu RoxyÚvodník: Nadžánrové hudební uskupení Lanugo bude 18. ledna hostem Dana Bárty v koncertním projektu pražského klubu Roxy s názvem Departure.

Článek: Departure je novinkou, se kterou Roxy vstupuje do svého 20tiletého výročí. Cílem je představit veřejnosti mladé a talentované kapely či jiné umělce, které vybírají známí muzikanti a další osobnosti českého showbyznysu. Jako první se této role zhostí právě Dan Bárta & Illustratosphere. Spolu s Lanugem do Roxy pozval člena kontroverzní umělecké skupiny VJe Ztohoven Romana Týce. „Vnímám je jako spřátelence, kteří se - stejně jako my - snaží z rozličných důvodů obohatit mainstream něčím o trochu sofistikovanějším,“ vysvětluje výběr Lanugo Dan Bárta.

Kapela Lanugo je jedinečnou, na české hudební scéně již zavedenou formací. Její debutové album vyšlo u prestižního jazzového labelu Animal Music, ačkoliv je v jejich hudbě slyšet pop, rock, electro a jazz až jako příchuť. Druhé album Lanugo 2011 kapela vydala koncem loňského roku ve vlastní produkci. Živá vystoupení Lanuga nabízejí strhující zážitek, především díky špičkové úrovni profesionálních mladých hudebníků a výraznému zpěvu charismatické Markéty Foukalové. Příjemná barva a neuvěřitelný rozsah jejího hlasu se prolíná s dynamickým doprovodem v emotivních a posluchačsky atraktivních skladbách. V Roxy navíc podpořeným vokálně-perkusivním triem složeným z muzikantů nejmladší jazzové generace, které Lanugo pozvalo speciálně pro tuto příležitost.

Klub Roxy bude otevřen od 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream, v prodeji budou i před koncertem. 

 
Lanugo
 
Markéta Foukalová – zpěv
Narozena roku 1981 v Praze, absolventka jazzového oddělení Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka. Prošla mj. kapelami Gang-ala-Basta, Takin‘ Off, Yellow Family, Leguar Gr a MadFinger, kde se začala textařsky a autorsky uplatňovat. Markéta spolupracovala např. s Michalem Pavlíčkem (Na Kloboučku, zahajovací ceremoniál Pražského jara, titulní píseň k seriálu Dobrá čtvrť atd.), Michalem Prokopem (deska Poprvé naposledy a Live 60), Kamilem Střihavkou (WooDoo, B. S. P., The Leaders) nebo Evou Pilarovou. Roku 1998 vyhrála Zlíntalent a v roce 2005 získala s kapelou MadFinger hlavní ocenění v rámci soutěže mladých jazzových umělců na Philips Jazz Festivalu.

Viliam Béreš – klavír
Narodil se roku 1981 v Táboře. Pochází z muzikantské rodiny. Vystudoval skladbu na Státní konzervatoři v Praze. Viliamova talentu a hudebního záběru využilo mnoho kapel a hudebních osobností, např. Kamil Střihavka, Lenka Dusilová, Sunshine, My Dry Willow, Černý mosty, Navigators. Viliam složil a nahrál hudbu k několika filmům. Nyní se věnuje skladatelské činnosti a vystupování s formacemi Lanugo, Med, Work In Progress, Ruchadze, Toxique, Kamil Střihavka a The Leaders.

Rastislav Uhrík – kontrabas, baskytara
Narodil se v roce 1980 v Prešově. Vystudoval hru na kontrabas pod vedením Jaromíra Honzáka. Spolupracoval s předními osobnostmi české i zahraniční jazzové scény – Davidem Dorůžkou, NajPonkem, Ingrid Jensen, Richem Perrym. V roce 2003, jako člen Daniel &Soltis tria, získal na soutěži Junior Jazz ocenění Nejlepší jazzová skupina roku 2003 a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005. Nyní studuje v polských Katovicích na Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego a vystupuje s kapelami Lanugo, Vertigo Quintet (hudební cena Anděl za nejlepší jazzovou nahrávku roku 2005), Open Sextet (první cena na Montreaux Jazz Festivalu 2006), Lenka Dusilová, David Dorůžka atd.

Martin Kopřiva – bicí
Patří k nadějným tvářím mladé nastupující bubenické generace. Narodil se roku 1979 v Praze, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Byl členem mnoha kapel, mezi jinými Vítkova kvarteta a skupiny Veteráni studené války. V současné době hraje ve skupině T4 po boku Vladimíra Kulhánka, Stanislava Kubeše a Romana Dragouna, dále pak v kapelách Jan Kořínek and Groove, Med, von Medwey.

Mirek &Smilauer – kytara
Je známý zejména pro osobitý kytarový zvuk, kterým podtrhuje atmosféru jednotlivých písní v řadě hudebních seskupení. Narodil se roku 1980 v Pacově, vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka a mimo kapely Lanugo vystupuje se skupinami Med, Benedikta (nominace na Anděla v kategorii World Music 2005) a Černý mosty. Mirek spolupracuje také s divadly, v současnosti s pražským divadlem Minor.
 
Kontakty

www.lanugo.cz
www.myspace.com/lanugospace
www.facebook.com/lanugo
www.youtube.com/LanugoChannel

 

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., www.2media.cz 
17.01.2012 - redakce