Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pan Kolpert se stěhujeÚvodník: Komedie o jedné všední večeři, v jejímž závěru mrzne smích na rtech... nejen divákům.

Článek: Městské divadlo Zlín se dohodlo s Malou scénou Zlín o převzetí hořké komedie
Pan Kolpert. Od 30. ledna se proto tento titul bude uvádět pouze ve Studiu Z. V tento den se od 19 hodin uskuteční obnovená premiéra inscenace, v níž bude hrát i ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Na první představení zbývá pár posledních lístků v pokladně divadla.
 
„Připomínáme, že v inscenaci hrají i dva herci Městského divadla, Kateřina Liďáková a Pavel Vacek. Hru režíruje Robert Bellan, který je podepsán i pod legendárními Rychlými šípy,“ přibližuje ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Kromě zmíněných herců v komediálním thrilleru hrají Irena Garlíková / Hana Mrázková, Richard Velísek a Jan Janča.
 
Režisérem hry je úspěšný inscenátor komedií Robert Bellan, který často spolupracuje se Slováckým divadlem Uherské Hradiště (např. inscenace Rychlé šípy, které jsou na repertoáru divadla jedenáct let, či komedie „1+2=6“ a Tenor na roztrhání, které byly oceněny na Grand festivalu smíchu v Pardubicích).
 
„Kateřina Liďáková a Pavel Vacek v rolích znuděného páru vrahů (Sára, Ralf) potvrzují, že patří k nejlepším hercům Městského divadla ve svých věkových kategoriích. (…) Malá scéna nabízí vydařenou inscenaci soudobé černé komedie, na jejímž konci divákovi poněkud tuhne úsměv na tváři,“ napsal ve své recenzi divadelní kritik Marcel Sladkowski.
 
Další reprízy představení se uskuteční 20. a 22. února, vždy v 19 hodin.

Městské divadlo Zlín
třída T. Bati 4091/32, Zlín
www.divadlozlin.cz

26.01.2012 - redakce