Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Do kin se chystá horor s Danielem Radcliffem - Vyhrajte jeho knižní předlohu!Úvodník: Vydařený horor Žena v černém se chystá do našich kin 23. února. Tři z vás mají jedinečnou šanci ulovit pro sebe v češtině právě vycházející knižní předlohu filmového trháku! Stačí odpovědět na jedinou otázku...

Článek:
Daniela Radcliffa sice většina lidí stále vnímá jako Harryho Pottera, ovšem sympatický mladý Brit už dávno dokázal, že role obrýleného kouzelníka pro něj rozhodně není poslední štace jeho hvězdné kariéry. Že se umí přes potterovské období překlenout a dokonale se vtělit i do jiných náročnějších rolí, potvrdil nejen v úspěšných divadelních hrách, ale nově také v gotickém hororu Žena v černém (The Woman in Black), který vstupuje do českých kin 23. února. Sice je filmu mile přezdíváno „Scary Potter“, ale už jen samotný trailer dokazuje, že se jedná o zcela jiný duchařský kalibr.

Arthur Kipps (Radcliffe) je ovdovělý právník, který je nucen opustit malého syna a odcestovat do vzdálené vesnice, aby vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem sídla Eel Marsh. Během osamělé práce uvnitř starého domu začíná odhalovat tragická a mučivá tajemství vesnice. Majitel usedlosti byl pronásledován duchem ženy, která stále hledá někoho nebo něco, co kdysi ztratila, a nikdo včetně vesnických dětí není v bezpečí před její pomstou. Události gradují ve chvíli, kdy nemilosrdná vražedkyně začne ohrožovat i Arthurova syna. Kipps je nucen najít způsob, jak smrtící kruh přerušit…

Ve filmu vedle vynikajícího Daniela Radcliffa v hlavní roli hrají Ciarán Hinds (pan Daily), Janet McTeer (paní Dailyová), Liz White (Jennet Humfrye) a další. Film natočil britský režisér James Watkins (Jezero smrti) podle scénáře Jane Goldmanové (X-Men: První třída, Kick-Ass), která zpracovala v Británii velmi oblíbený román Žena v černém Susan Hillové. Žena v černém měla světovou premiéru koncem ledna v Londýně. Českým distributorem je společnost EEAP Film Distribution CZ-SK.
 

Českou premiéru snímku provází i vydání knihy. V naší nové soutěži trvající od 17. 2. 2012 do 18. 3. 2012 můžete vyhrát hned tři kusy! Odpověď na otázku zašlete na redakční mail soutez@webmagazin.cz. Výhercům zasíláme knihy automaticky, uvedeni budou i na Rozhledně. Uveďte proto i svou korespondenční adresu, ať víme, kam knihy poslat. Účastí v soutěži nedáváte souhlas k zasílání nevyžádaných sdělení, nemusíte se tak bát, že vás prodáme spammerům.

Soutěžní otázka zní: Autorem knižní předlohy k filmu je:
1) Katherina Luckiewitzová
2) Susan Hillová
3) Stephen King
EEAP Film Distribution CZ-SK s.r.o.
Společnost EEAP Film Distribution CZ-SK vznikla v červenci 2011 jako jedna z dalších dceřiných společností německé EEAP. Ta se etablovala na trhu jako úspěšná a uznávaná mezinárodní distribuční firma se zaměřením na ostře sledované, kvalitní celovečerní filmy americké i evropské produkce. Díky svým dalším dvěma dceřiným společnostem Budapest Film (Maďarsko), Gala Media (Rusko) a široké síti spolupracujících partnerů, EEAP distribuuje všechna vysílací práva včetně kina, videa, televize a Video-On-Demand. Společnost EEAP uvedla do kin americký thriller Dream House v režii Jima Sheridana, dále americký sci-fi horor Věc: Počátek, britskou teenagerskou komedii Přizdis*áči a začátkem února politický thriller Den zrady.


Oficiální stránka filmu: www.womaninblack.com

Soutěž probíhá ve spolupráci se společností 2media


17.02.2012 - redakce