Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Sněžná revoluce a příběh snowboardingu v divadle PonecÚvodník: Parta přátel objevuje roku 1983 dosud neznámý styl „lyžování“. Navzdory době, která není nakloněna inovacím a novým myšlenkám, se společně snaží prosadit tento sport a spolu s ním i možnost svobodné volby – nejen jejich, ale i každého z nás… Vydejme se spolu s našimi hrdiny do dob, kdy snowboarding vznikal, sledujme, jak zamíchal se sportovní scénou, strhnul mediální a komerční lavinu.

Článek: Soubor jiná prkna o. s. vás zve na divadelní inscenaci SNĚŽNÁ REVOLUCE – která vtipnou formou vypráví příběh zrodu snowboardingu v Čechách.

Hory, holky, přátelství, svoboda – jak tahle jízda skončí?

Pod vedením produkční Terezy Klapšťové a režisérky Zuzany Páleníkové vzniká netradiční pojetí současného divadla.
„Několikrát jsme se sešly s průkopníky tohoto sportu, poznaly jsme se s lidmi, jako je I. Dragoun, Pelikán, V. Rys… A jejich vyprávění nám sloužilo jako inspirace k vytvoření příběhu. Dovídaly jsme se zajímavosti a pikantnosti z doby, kdy tito dnes už (alespoň napohled) seriozní pánové řádili jako banda pankáčů...,“ říká Páleníková.

Můžeme se těšit nejen na kvalitní herecké výkony, ale i na divokou pohybovou choreografii pod taktovkou Tomáše P. a Marka S. Z pohybových prvků a figur, inspirovaných freestyle snowboardingem, vytvořili choreografii, v níž se kromě klasického hip-hopu a street dance objevují i akrobatické pasáže vycházející z dnešního parkour.

Inscenace se odehrává v moderní skate U-rampě, zrealizované scénografkou Jitkou Nejedlou, která spolupracuje s tvůrci na vizuální podobě příběhu. To vše ve víru dynamické hudby, pod rukou sound designérky Petry Horváthové s přizváním známého dj Oriona.

Do konceptu hry byli herci vybráni tak, aby splnili specifické nároky svých rolí. Při výběru byl kladen důraz na konkrétní přednosti. Pro pohybové nadání byli vybráni Vladimír Polívka a Jakub Gottwald. Pro ženské role, jež ztvárnily Petra Horváthová a Adéla Petřeková, byl nutný hudební talent, jímž obě herečky vynikají. S citem pro humor a komedii se můžeme těšit na herecký výkon Iva Kubečky a Pavla Kryla. V neposlední řadě je soubor obohacen o profesionálního snowboardistu Matěje Nováka, pro jehož roli je zvolena alternace v podání Jana Konečného.

Premiéra inscenace se uskuteční v divadle Ponec 20. a 21. února 201218.02.2012 - redakce