Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Mňága a Žďorp slaví 25 let!Úvodník: Už čtvrt století funguje kapela Mňága a Žďorp, která si při této příležitosti pro své fanoušky (a nejen je) přichystala dárek. Na Apríla, 1. dubna 2012, vydá speciální kolekci svých písní. Nejde ale o „the best of“ v originálním podání. Na písně Mňágy se můžete těšit v provedení kapely Kryštof, Tří sester, Vypsané fiXy, Tata Bojs, Xindla X, Prago Union, Tomáše Kluse, Skyline, Už jsme doma, Monkey Business a dalších interpretů.

Článek: „Přemýšlel jsem, jak oslavit naše čtvrtstoletí – bestofek už jsme pár vydali, novou desku jsme ještě ani nezačali psát… Takže mě napadlo, dát s pomocí přátel do kupy album předělávek našich písniček,“ přibližuje zrod alba zpěvák Mňágy Petr Fiala. „Postupem času se z jednoho CD stalo 2CD plus DVD o vzniku kompilace. Umělců je kolem třiceti, takže pěkná mela při produkci. Každý má své drobné manýry a rituály. Například dovolat se Sifonovi z WWW je podle mě daleko těžší, než k telefonu sehnat Baracka Obamu,“ komentuje s úsměvem Fiala.
 
Pozvání k účasti na projektu přijali například Kryštof, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Xindl X, Monkey Business, Wohnout, Už jsme doma, Sto zvířat, Tata Bojs, Prago Union, Michal Hrůza, Skyline, Tomáš Klus, Znouzectnost, Midi Lidi, Čechomor, Priessnitz, Slobodná Európa nebo Bratři Orffové.
 
„Nejvíc šla na dračku písnička Nejlíp jim bylo, tu chtěla předělat každá druhá kapela. Na Keltské noci si ji ale zamluvil Ing. Magor ze Tří sester,“ popisuje rozdělování songů Petr Fiala. Na albu nechybí největší hity Mňágy – Made in Valmez, I cesta může být cíl, Písnička pro tebe, Spaste svoje duše nebo Ne, teď ne! Stejně tak se na něm objeví i méně známé záležitosti. „Hodně mě překvapili Skyline, kteří předělali píseň (Je to) Nemožné, na tu už jsem úplně zapomněl… A stejně tak Vypsaná fiXa – ta sáhla po songu Hloupý a ztracený z desky Bajkonur,“ dodává Fiala.
 
Album vyjde 1. dubna 2012, stejný den před čtvrt stoletím Mňága a Žďorp vznikla. Tak jako v případě loňského DVD, vydá skupina desku prostřednictvím svého vydavatelství Surikata Records.
 
První ochutnávky z dílny kapel Wohnout, Tři sestry, Skyline a písničkáře Tomáše Kluse jsou ke slyšení na hudebním serveru t-music, který každé pondělí představuje jednu z předělávek.

 
Zdroj a foto: Mňága a Žďorp


 


07.03.2012 - redakce