Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jaro bude na Rozhledně pořádně hravéÚvodník: Člověče, nezlob se. Poker. Resident Evil. Dračí doupě. Co mají společného? Přeci hravost! V březnu a dubnu se podíváme pod herní pokličku ze všemožných úhlů pohledu...

Článek:
Hry provázejí lidstvo už tisíce let, mají za cíl pobavit, vzdělat, ale i rozhodnout spory. Jak vypadá jejich vývoj od těch nejjednodušších deskových nebo karetních her, až po ty nejmodernější počítačové? K hraní prvních her kdysi stačil rovný povrch a pár kamínků, dnes k pro některé potřebujete počítač mnohonásobně výkonnější, než pomocí kterého se letělo na Měsíc. Vývoj se sice nezadržitelně řítí vpřed, ale i dnes vám mnohdy postačí kostka a pár figurek nebo balíček karet na to, abyste vynalezli novou hru.

S nástupem moderních technologií a počítačů se očekával odklon od klasických společenských her, nastal však pravý opak a tyto hry jsou populárnější než kdykoliv předtím.

Rozhledna vás ve své jarní tématické koncepci provede světem her i hráčů, představí vám slavné hry i jejich adaptace na velkém plátně. A nebojte se, ochuzeni nezůstanete ani o triky, kterými své protivníky rychle rozdrtíte. Již teď pro vás zpracováváme článek o pokeru!

Pěkný březen a duben ve znamení her vám přeje


Vaše Rozhledna
 
obrázky: corelclub.cz + pojdmesihrat.cz


01.03.2012 - redakce