Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Oprašte kola, Velká jarní cyklojízda 2012 je na obzoru!Úvodník: I letos Vás iniciativa Auto*Mat zve na Velkou jarní cyklojízdu. Cyklojízda pod záštitou pražské radní Aleksandry Udženiji pomalu projede 19. dubna centrem Prahy, aby ji pak účastníci okolo osmé večer ve Stromovce slavnostně zakončili společným rituálem zvedání kol. Při pěkném počasí očekáváme až 10 000 účastníků.

Článek:
Ve 20 hodin začne afterparty v Prager Kabarettu  na Vltavské ve známé "kachlíkárně". Program doplní koncert, pro který budete moci elektřinu generovat třeba i Vy sami šlapáním na cyklogenerátorech.

Sraz je tradičně v 18:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem.

Udělejme cyklojízdu ještě barevnější!  Cyklojízdy jsou spanilé  barvité městské jízdy na kolech, koloběžkách a dalších  bezmotorových dopravních prostředcích. V ulicích vyvolávají vlnu pozornosti. Pražské cyklojízdy jsou oslavou svobodného pohybu po městě, festivalem, setkáním a příležitostí zažít pražské ulice na chvíli jinak. Podnětem k širší diskusi o cyklistice jako o moderním, efektivním a ohleduplném způsobu dopravy po městě.

Zkusme letos tyto pozitivní charakteristiky ještě zvýraznit.  Pokud máte chuť, pojeďte na Velkou jarní cyklojízdu v co možná nejoriginálnějším outfitu, kostýmu či masce. Máte tak další způsob jak obohatit tuto celoměstsky významnou společensko-kulturní akci s velkým vlivem na rozvoj městské
cyklistiky v Praze a celé ČR.

Během cyklojízdy a afterparty budeme prezentovat několik letošních novinek, z kterých můžeme vypíchnout například druhé aktualizované vydání Zelené mapy Prahy, v době cyklojízdy již spuštěnou novou podobu a obsah informačního webu Prahou na kole, či další ročník kampaně Do práce na kole.

Další info:
https://www.facebook.com/events/229594647138944/           
http://www.cyklojizdy.cz/         

11.04.2012 - redakce