Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Celeste Buckingham finišuje s debutem, který prorazí až v zámoříÚvodník: Celeste Buckingham sice druhou řadu soutěže Česko Slovenská Superstar nevyhrála, nyní ale v obou kdysi sjednocených zemích slaví úspěch, o kterém se jejím kolegům ani nezdá. Teprve šestnáctiletá zpěvačka tak opět potvrdila, že vítězství v pěvecké reality show není pojistkou hudební kariéry. Hit Nobody Knows měl přitom původně zůstat pouze zpěvaččiným příspěvkem k dobročinnosti.

Článek:
Skladba Nobody Knows, která po pouhém týdnu vystoupala na 18. příčku v žebříčku IFPI nejposlouchanějších českých skladeb v tuzemských rádiích a aktuálně je nasazena do hitparády t-music chart, přitom neměla v éteru paradoxně vůbec zaznít. Celeste ji složila a nazpívala na album F84, na kterém se kromě ní podílelo deset slovenských umělců, např. Zdenka Predná, Robo Opatovský, Pavol Hammel nebo Lucia Lužinská. Kompilace reflektuje jejich pohled na svět autismu a jejím hlavním cílem je pomoct dětem a dospělým s psychickou poruchou, diagnostikovanou jako F84.

„Skladba vznikla jako charitativní projekt. Ani zdaleka nebyla nahraná s úmyslem, že bude nasazená do rádií a že bude mít komerční úspěch. Přesto si ji posluchači oblíbili, z čeho máme samozřejmě velkou radost, a rozhodli jsme se natočit k ní
i videoklip,“
říká zpěvaččin producent Martin &Srámek, jenž přišel s nápadem podpořit právě nadační fond pracující s autisty.

Zcela spontánně tak v krátké době po uvedení klipu k Celestině duetu Ty a já se slovenským rapperem Mikem Spiritem vzniklo další video. „Byl to můj první sólový videoklip. Natáčení bylo super, i když hodně náročné. Celé se to točilo asi třináct hodin na 'green screen' a já jsem musela stát na jednom místě - to pro mě bylo nejtěžší,“ směje se talentovaná zpěvačka, která aktuálně dokončuje svůj debut.

„Na albu bude jedenáct písní, ta poslední se ještě nahrává. Další plány jsou konkrétnější, ale zatím je nemůžu prozradit,“ dodává Celeste, jejíž videoklip
k Nobody Knows sklízí pozitivní ohlasy i za velkou louží.  „Naše spolupráce s významným americkým vydavatelstvím se vyvíjí a co z ní vznikne, je zatím překvapení. Ale fanoušci se to brzy dozvědí,“ slibuje Lumír Mati, který ma na starost český management zpěvačky.

 Zdroj: Eva Albrechtová


14.04.2012 - redakce