Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Oresteia potěší milovníky hudby a zpěvu - na řadu přijde i filharmonie!Úvodník: V Oresteie si přijdou na své nejen fandové divadelního umu, ale i milovníci hudby a zpěvu. V jednotlivých částech trilogie totiž zazní scénická hudba z pera hned tří různých autorů - Richarda Dvořáka, Petra Hromádky a Víta Zouhara, přičemž pokaždé sehraje důležitou roli sbor.

Článek: V úvodní části Agamemnón jde o sbor starců (Pavel Leicman, Ivan Řehák, Milan Hloušek, Rostislav Marek, Josef Koller, Roman Blumaier, Zdeněk Lambor, Petr Lukáš, Stanislav Valla), zpívat se bude na reprodukovanou hudbu.
 
Ve druhé části Oběť mrtvým zazní a capella sbor otrokyní (Hana Briešťanská, Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Eva Daňková, Marta Bačíková, Sabina Stradějová a další).
 
Vyvrcholením hudebního zážitku bude živá účast devítičlenného komorního orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů v celé třetí části Laskavé bohyně, která trvá přibližně padesát minut. V tomto případě se o zpěv postará sbor Erýnijí (Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Romana Julinová, Marta Bačíková, Kateřina Liďáková a další). Diváci si budou moci vychutnat zvuk houslí, violoncella, kontrabasu, klarinetu, lesního rohu, trombonu bicích a klavíru.
 
"Hudba bude rozdělená do tří sfér. A tak, jako nás inscenace provede od doby mýtů až k naší současnosti, udělá souběžně i hudba tento vývoj," přiblížil režisér J. A. Pitínský.

Více informací: www.divadlozlin.cz

 


09.05.2012 - redakce