Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Červen v Černé labuti: křest , stá repríza Lordů i výstava Daniela BalabánaÚvodník: V červnu Café galerie Černá labuť zve například dnes, 20. června od 17:30, na slavnostní křest knihy Jana &Sťovíčka Afrikou od severu k jihu.

Článek:
Černá labuť (Cafe galerie, Cafe teatr) – neobvyklý multikulturní umělecký prostor nad Prahou, v osmém proskleném patře moderní kancelářské budovy v ulici Na Poříčí 25, místo konání výstav, divadelních představení, koncertů a pozoruhodných performancí. Interiér navržený architektkou Evou Jiřičnou, inspirativní výhled na pražské střechy, genius loci domu, ve kterém v minulosti sídlilo provozní zázemí Divadla E. F. Buriana, promyšlená programová koncepce, kvalitní umělecká úroveň... to vše je zárukou mimořádného zážitku.
Součástí křtu bude autogramiáda, autorské čtení, promítání krátkých filmů a fotografií z africké expedice i povídání s autorem, od 19:00 s hudebním doprovodem skupiny Appaloosa.
Událostí v Café teatr Černá labuť bude stá repríza představení Lordi (the Lords), nově objevené salonní komedie Oscara Wilda a Robbieho Rosse s „jemnými“ erotickými prvky, která se odehraje 23. června od 20:30. Přítmí, salonní atmosféra, neuvěřitelné kecy... až jednoho dne se situace zcela vymkne z rukou! V hlavních rolích Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko a Martin Kotecký, představení je uváděno ve slovenštině, není vhodné pro mládež do 18 let a puritánsky založené dámy po padesátce.

Daniel Balabán, znamenitý ostravský malíř střední generace, představí svou tvorbu v Café galerii Černá labuť v rámci výstavy Extenze od 25. června do 7. září. Daniel Balabán v letech 1979 až 1984 studoval Akademii výtvarných umění v Praze v malířském atelieru profesora Františka Jiroudka. V osmdesátých letech 20. století se aktivně účastnil výstav nové malby.  Byl zahrnut do výstav, jejichž kurátory byli manželé &Sevčíkovi, mapující českou postmodernu. Od roku 1993 působí jako vedoucí atelieru malby na Katedře výtvarné tvorby Ostravské univerzity. Svými díly je zastoupen v Národní galerii v Praze, Galerii hlavního města Prahy, Moravské galerii v Brně, Severomoravské galerii v Ostravě a dalších galeriích.
Aktuální informace o programu v  Černé labuti na www.cernalabut.cz

16.06.2012 - redakce