Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Týden nejúspěšnějších filmů: BEST FILM FEST na obzoru!Úvodník: Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2012. V čase léta chtějí kinaři potěšit své věrné fanoušky, proto uvádějí snímky letošní sezóny za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku.

Článek: Přehlídka se koná již podruhé. Po úspěšné zimní akci roku 2011 následuje její letní verze.
 
Program je pestrý. Promítat se budou divácky oblíbené domácí tituly: komedie Okresní přebor, tragikomedie Vrásky z lásky, drama Čtyři slunce či celovečerní dokument Věra 68. V nabídce jsou zahraniční úspěšné snímky s hvězdným hereckým obsazením: tragikomedie Báječný hotel Marigold /Tom Wilkinson a Judi Dench/, komedie Máme papeže! /Michel Piccoli/, drama Nebezpečná metoda /Keira Knightley/. Dále diváci uvidí zahraniční rodinné snímky ve 3D: animovaný Kocour v botách a hraný Hugo a jeho velký objev. Nechybí zde festivalové oceněné filmy /Královská aféra, Le Havre/, Oscarem ověnčené snímky /The Artist, Železná lady, Děti moje nebo Rozchod Nadera a Simin/ či jiné zahraniční tituly od uznávaných tvůrců, např.: britský romantický snímek Lov lososů v Jemenu od švédského režiséra Lasse Hallströma nebo Bůh masakru od oscarového tvůrce Romana Polanskiho.    
 
Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST, na Facebooku a na webových stránkách jednotlivých kin:
 
http://www.bestfilmfest.cz/
http://www.facebook.com/pages/BEST-FILM-FEST/131259590316293
 


www.lucerna.cz
www.evald.cz
www.atlascinema.cz
www.mat.cz

Zdroj: Aronova Alice - PR CinemArt a kino Evald

08.07.2012 - redakce