Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Narozeninový koncert Lenky Nové. Kulatiny to nejsou, ale proč neslavit...Úvodník: Zpěvačka Lenka Nová slaví narozeniny stylově – koncertem v Hudebním a divadelním klubu Malostranská beseda, ve středu 19. září od 20.30 hodin.

Článek: Nejsou to sice kulatiny, ale už dlouho jsem žádnou větší oslavu neměla, tak jsem si říkala, proč zase jednou neudělat radost sobě, kamarádům a doufám, že i lidem, kteří na koncert přijdou. Mám v plánu pozvat i zajímavého hudebního hosta a společně si zpříjemnit poprázdninový, zářijový večer,“ zve Lenka Nová.
Na koncertě zazní písničky z aktuálního alba Psí hodina (vyšlo v květnu letošního roku), z první sólové desky Nová deska, a také z projektu Michala Horáčka Ohrožený druh, na kterém Lenka Nová spolupracovala. Zpěvačku doprovodí kapela složená z prvotřídních muzikantů, což je v kombinaci s osobitým pěveckým projevem Lenky Nové záruka skvělého hudebního zážitku.

Další příležitostí vidět a slyšet Lenku Novou „live“ se nabízí každou třetí neděli v měsíci ve &Svandově divadle, kde spolu s dalšími interprety až do konce roku účinkuje v hudebním představení Český kalendář – pásmu inscenovaných villonských balad, jejichž autorem je Michal Horáček. Lenka Nová nebude chybět ani mezi hosty velkého koncertu k šedesátinám Michala Horáčka 2. a 3. října ve Státní opeře Praha.

Vstupenky na Narozeninový koncert Lenky Nové v ceně 150 Kč jsou v prodeji v pokladně Malostranské besedy nebo na www.ticketstream.cz
 
Lenka Nová
 
Diskografie:
1996: Laura a její tygři – Vyklátíme Modly
2003: sólové album Nová deska     
2005: Laura a její tygři - Jsme tady!
2008: Ohrožený druh (nejprodávanější titul roku 2008, vítěz ceny Anděl za album roku 2008) – píseň Jak se ten chlap na mě dívá (spolu s N. Válovou a M. Rupertem na text M. Horáčka)
2009: Laura a její tygři - Nejsou malý věci
2009: Kudykam - píseň Svatí podél cest (Horáček/Hapka)
2011: CD a DVD s knížkou BIG BANG! LIVE – záznam koncertu k 25. výročí založení kapely Laura a její tygři
2012: sólové album Psí hodina
2012: Český kalendář – deska k projektu Michala Horáčka, kde Lenka zhudebnila dvě z více než 70-ti balad, které Michal Horáček nabídl na internetu volně ke zhudebnění
 
Spolupráce na deskách:
1992 – Priessnitz – Nebel
1997 – Los Panchos – Řezy
1999 – Ivan Hlas – 1999
2000 – Polemic – Gangster-ska
2003 – Premium – Chinaski
                 
                                                
Ukázka
Lenka Nová: Ponorná řeka (z prvního alba Nová deska):
http://www.youtube.com/watch?v=vIMXInnUKf8
 
Kontakty
www.lenkanova.cz, www.facebook.com/Nova.Lenka

Zdroj: 2media.cz, s.r.o.,

25.08.2012 - redakce