Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Městská divadla pražská spouští nový webÚvodník: Městská divadla pražská oficiálně spouští nové webové stránky. K nejvýznamnějším změnám patří především nový design a struktura stránek, která je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá, přehledná a respektovala moderní trendy tvorby firemního webu.


Článek:
Dodavatelem grafické podoby webu je agentura Symbio, která vycházela z celkového redesignu Městských divadel pražských, jehož autorem je Lumír Kajnar, jeden z nejvýraznějších současných tvůrců v oblasti grafiky u nás. S optimalizací textů pomohl Dobrý web. Kódování, implementace a spuštění stránek se ujala společnost Nux s.r.o.
Návštěvníky webu vítají tváře hereček a herců, které můžete vídat na scénách divadel ABC a Rokoko, jejichž portréty jsou dílem fotografa Ondřeje Pýchy.
 
Nová podoba webu Městských divadel pražských vychází z kompletní změny vizuální prezentace divadla, která započala již v září 2011 změnou loga instituce a nyní, v srpnu 2012, je dokončena spuštěním nových webových stránek.
K redesignu jsme přistoupili z důvodu jasnější komunikace poslání a statutu Městských divadel pražských, a také z důvodu posunutí grafiky tak, aby sledovala poslední trendy v tomto oboru," vysvětluje správní ředitelka Městských divadel pražských Eva Römerová.
Vizuální styl čerpá ze symboliky map a plánků. „Představme si tvář Městských divadel pražských jako kvalitního průvodce divadelním světem. Co by na něm diváci ocenili? Přehlednost, srozumitelnost a ověřené zdroje. I proto se vizuální jazyk Městských divadel pražských inspiroval mapami,“ dodává Lumír Kajnar.
Při tvorbě webové prezentace byla na prvním místě přehlednost a srozumitelnost pro návštěvníky.
Cílem je, aby zde našli jednoduše a rychle všechny informace, které potřebují znát před návštěvou divadla, ale také všechny informace o svých oblíbených hercích a inscenacích. K dispozici jsou aktuální články, recenze, rozhovory a ilustrativní videa k inscenacím. Novinkou jsou i krátké záznamy prvních dojmů diváků po zhlédnutí inscenace (například zde: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/17/Sto-roku-samoty/).
 
Kromě nových stránek rozšiřují Městská divadla pražská své působení na sociálních sítích. Spolu s novým webem spouští také účet na Twitteru.
 
A ještě jedna perlička na závěr. Městská divadla pražská připravují kvíz pro všechny návštěvníky nového webu o Volné předplatné a vstupenky do divadel ABC a Rokoko. V průběhu příštího týdne zveřejníme na hlavní stránce odkaz na seznam otázek, na něž bude možné nalézt odpovědi při prohlížení nové webové prezentace.


29.08.2012 - redakce