Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Kočkám v útulcích se popáté splní jejich přáníÚvodník: 14. prosince se popáté spustí akce na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Při internetové akci, která potrvá až do Tří králů, si budou micky přát krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.

Článek: První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 tisíc korun a následující Vánoce už to bylo skoro 740 000. Letos budou ve splnění svých přání doufat kočky z 26 organizací z 12ti krajů ČR. Od roku 2011 se akce koná i o Velikonocích pod názvem Kočičí koleda. Úspěch akce pořadatelé vidí v naprosté transparentnosti a především pak v tom, že mnoha lidem nejsou osudy opuštěných a týraných zvířat lhostejné.
 
Začátek tohoto kola je 14.12., konec na Tři Krále, tedy 6.1.2013. Každé kočce bude možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Podpořit budete moci i jeden velký projekt od každého útulku. Jako novinka byla zavedena možnost platby přes mobilní telefon.
 
Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránkách www.kociciprani.cz naleznou dárci profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberou konkrétní zvíře, jehož příběh je zaujme, nebo které třeba pochází z jejich regionu. Dárek mu budou moci zakoupit přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Fotografie „jejich“ kočky s dárkem budou po ukončení akce zveřejněny na webu, osobní návštěva v útulku či domácím depozitu je také možná.
 
Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.
 
Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a jedna dobrovolnice zdarma, tím pádem jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba – kočkám.
 
kontakt:
Františka Kernová
kociciprani@devet-zivotu.czikonka: amazingtop10.blogspot.com

14.12.2012 - redakce