Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Labutí píseň Mileny Marcilisové Kočičí hra se s vámi loučíÚvodník: Se slavnou tragikomedií o umění žít Istvána Örkényho Kočičí hra se rozloučí ve středu 23. ledna v 19 hodin v Dílně 9472 Městské divadlo Zlín. V hlavních rolích dvou stárnoucích sester Erži a Gisely se naposledy představí Jana Tomečková a Milena Marcilisová, která si za svůj mimořádný výkon vysloužila diváckou cenu Aplaus 2011.

Článek: Kočičí hra je moje labutí píseň a jsem za ni nesmírně vděčná. Všechno ale jednou skončí, s tím člověk musí počítat. Figura Eržiky symbolicky završila i můj aktivní život u divadla, po dvaatřiceti letech v MDZ odcházím do důchodu. Ta role přišla v přesný okamžik a je dobré v přesný okamžik i skončit,“ říká oceněná herečka.
 
"Eržika má přes šedesát, život zná ze všech stran a přece ji ještě dokáže překvapit. Miluje jako dvacetiletá, akorát jí už nesnesitelně otékají nohy," popisuje inscenaci režisér Jakub Nvota s tím, že autor v ní mistrně odhaluje tragikomedii člověka - každého z nás. "Nepoznáme den, ani hodinu. A platí to o lásce, stejně jako o smrti," dodává režisér.
 
Kočičí hra měla ve zlínském divadle premiéru v březnu 2011. Zhruba po roce se po menších úpravách a zkrácení přenesla z Velkého sálu do komornějších prostor Dílny 9472. Vidělo ji pět tisíc diváků. Vstupenky na derniéru ještě jsou.
 
Patříte-li mezi ty, kterým je blízký humor režiséra Jakuba Nvoty a jeho pohled na život, nezoufejte, na repertoáru zůstávají jeho dvě další inscenace - zábavné a improvizační Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (nejbližší reprízy 9. 1. a 13. 2., vždy v 19 hodin v Dílně 9472) a legendární Splašené nůžky (všech pět lednových repríz je beznadějně vyprodáno, i obě únorové, vstupenky na březen doporučujeme rezervovat včas!).
 

Více informací: www.divadlozlin.cz

19.01.2013 - redakce