Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Víte, že existuje Čokoládový festival?Úvodník: Do nákupního centra Galerie Harfa by o tomto víkendu měli zamířit všichni milovníci čokolády. Od pátku 22. března do neděle 24. března 2013 se zde uskuteční Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

Článek: Že je čokoláda oblíbenou pochoutkou všude na světě ukáže výstava sběratele Stanislava Kramského, jehož kolekce čítá na 1 000 kusů obalů od čokolád z celého světa. Návštěvníci Čokoládového festivalu si mohou také prohlédnout historické předměty, filmové dokumenty a fotografie spojené s výrobou čokoládové pochoutky.
Inspiraci pro ozvláštnění jídelníčku dodá kulinářská exhibice šéfkuchařů Petra Jirečka z Catering Bohemia a Ilony Dostálové, autorky kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“. Tito profesionálové předvedou přípravu rozličných dezertů z různých druhů čokolády a ukážou i méně obvyklé využití čokolády při vaření, například kuřecí prsíčko na lůžku pepřových jahod s čokoládovým přelivem.

V rámci Čokoládového festivalu bude možné zakoupit čokolády s různými příchutěmi od našich i zahraničních výrobců. Nebudou chybět ani další produkty, jako je třeba kosmetika, čokoládové likéry, pralinky a spousta dalších,“ dodává Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa. Do festivalu se zapojily i obchody z Galerie Harfa, které budou po celou dobu konání festivalu nabízet zajímavé akce či slevy na čokoládové produkty.

V neposlední řadě Čokoládový festival ukáže, že čokoládou je možné vytvořit i umělecké dílo a to díky originálním obrazům Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“, který maluje čokoládou krajiny, portréty známých osobností i zátiší.  

Zdroj: www.crestcom.cz
Foto: 123rf.com


19.03.2013 - redakce