Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - DERNIÉROVÝ VÍKEND DIVADLA NA CUCKYÚvodník: Hned dvě derniéry připravilo na první dubnový víkend olomoucké Divadlo na cucky. Storytellingová inscenace Jsem nebe i hvězdně obsazený Obraz přitom patří k dlouhodobě nejúspěšnějším titulům v repertoáru divadla - Obraz byl v Olomouci uveden poprvé již před šesti lety.

Článek:

 

Příběhy inscenace Jsem nebe, kterou diváci uvidí naposledy tento pátek na nové scéně Divadla na cucky (ul. Wurmova 7), jsou napsané přímo jednotlivými herečkami – vypravěčkami. Soustředily se na téma ženství v průběhu věků, aby následně vybraly čtyři ženské postavy, o kterých stvořily příběh: biblickou Judit, Julii Pastranu - opičí ženu, básnířku Emily Dickinson a ženu s největším poprsím na světě, pornohvězdu Lolo Ferrari. Režie se ujala Barbora Voráčová, která metodu storytellingu objevila v rámci stáže v Norsku a v současné době realizuje mj. workshopy a vzdělávací programy pro školy. „Některá gymnázia například využila nabídky inscenace Teigeho muži - ta studenty seznámila s osobnostmi českého poetismu. Zájem o storytelling roste, z čehož máme pochopitelně radost a této poptávce vycházíme vstříc i nabídkou workshopů v Divadle na cucky,“ říká mluvčí divadla Zdeněk Vévoda a dodává: „Jsem nebe byla první čistokrevná storytellingová inscenace v našem divadle, s Barborou Voráčovou teď plánujeme i další podobné projekty.“

 

Nedělní večer naopak přinese společný příběh tří mužů. Letecký inženýr, úspěšný zubař a outsider z papírnictví, dosud nerozluční přátelé, se schází nad úplně bílým obrazem, který si jeden z kamarádů pořídil. Slavná hra současné francouzské dramatičky Yasminy Rezy s názvem Obraz oslovuje diváky po celém světě. V Olomouci ji v roce 2007 nazkoušel režisér Petr Nerušil, přičemž do hlavních rolí obsadil zkušené herce Dušana Urbana, Martina Mňahončáka a Pavla Juřicu, které tehdy spojovalo angažmá v Moravském divadle. „Inscenace byla s velkým úspěchem uváděna jak v Divadle hudby, tak na nejrůznějších hostováních. V posledních dvou letech jsme ji uváděli v Divadle K3 v univerzitním Uměleckém centru, kde se také uskuteční derniéra. Protože je zájem o představení velký, bude se hrát v neděli hned dvakrát - v 17:30 a ve 20 hodin,“ uzavírá Vévoda.

 

(foto www.divadlonacucky.cz.)05.04.2013 - redakce