Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Celé Česko čte dětemÚvodník: V roce 2006 Eva Katrušáková založila neziskovou organizaci Celé Česko čte dětem, která šestým rokem úspěšně realizuje stejnojmennou celostátní kampaň v České republice. Podporujme hlasité předčítání a pomáhejme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Všechny aktivity jsou určeny nejen dětem, ale zapojují se všechny generace.

Článek:
Unikátní kampaň Celé Česko čte dětem v červnu nabídne týden oslav literatury a čtení  

Kampaň Celé Česko čte dětem, největší svého druhu u nás, se zaměřuje na podporu emočního zdraví dětí a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Předčítání je součástí správné výchovy, je posilou a protikladem vůči dnešnímu instantnímu světu, kde lidem často chybějí záchytné body, chybí jim pocit sounáležitosti, pevná půda pod nohama. Čtení dětem je neokázalým projevem lásky, kterou každý z nás potřebuje a po které prahne. Projekt vznikl proto, aby si společnost uvědomila, že pravidelné předčítání má pro emocionální vývoj dítěte a formování jeho návyku číst si v dospělosti obrovský význam. Proto projekt provází heslo - Čtěme dětem 20 minut denně! Každý den!

Týden čtení dětem v České republice patří k tradičním vrcholům celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem. Letošní 3. ročník Týdne čtení dětem v ČR bude slavnostně zahájen 30. 5. v Praze a v následujícím týdnu, od 1. do 7. června, nabídne dětem i jejich rodičům po celé republice řadu pozoruhodných aktivit, které jim zpříjemní společnou cestu ke knihám.

 

Červnový Týden čtení dětem v ČR díky účasti mnoha známých osobností ze světa kultury, umění a sportu přitahuje značný zájem veřejnosti. Záštitu nad konáním kampaně Celé Česko čte dětem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR, Národní knihovna ČR a Dětský fond OSN UNICEF. Od roku 2006 měl osobní záštitu prezident Václav Havel.
  
17.04.2013 - redakce