Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Den památek v Litoměřicích nabídne bezplatný vstup do 16 pozoruhodných objektůÚvodník: Město Litoměřice se i letos připojuje ke Dnům evropského dědictví (European Heritage Days), a to prostřednictvím Dne otevřených památek, který se uskuteční v sobotu 14. září v duchu národního motta „Památky v novém světle“.

Článek: V době od 9 do 17 hodin bude vstup zdarma do šestnácti památkových objektů v Litoměřicích. Bránu otevře lidem i bašta ve Velké Dominikánské ulici, která je zasvěcena přátelství filipínského národního hrdiny José Rizala a litoměřického středoškolského profesora Ferdinanda Blumentritta, jehož sté výročí úmrtí si Litoměřičané letos připomínají.

Vstup zdarma bude v sobotu 14. září v Litoměřicích do těchto památkových objektů:
 
Dny evropského dědictví  každoročně v září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, a to včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Jde o významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akci, jejímž cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace.Centrum cestovního ruchu Litoměřice
Adresa: Mírové náměstí 16/8A, 412 01  Litoměřice-Město


04.09.2013 - redakce