Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Mozek v akciÚvodník: Televizní stanice National Geographic Channel uvede v neděli 15. Září 2013 ve 21 hodin v české premiéře dokumentární seriál Mozek v akci, který se stal v USA nejsledovanějším pořadem v historii NGC a je nominován na cenu Emmy. Nenechte si ho ujít!

Článek: Seriál vás provede záhyby šedé kůry mozkové a poodhalí, že to, co vidíte, cítíte či slyšíte, nemusí vůbec odpovídat skutečnosti. Prostřednictvím experimentů, pokusů či hlavolamů se dozvíte mnoho nového o tom, jak funguje váš mozek. Více informací o pořadu spolu s fotografiemi a videi naleznete na http://www.natgeotv.com/cz/mozek-v-akci.

U příležitosti uvedení seriálu vás zároveň zveme do 30. září 2013 na interaktivní výstavu Mozek v akci, která se koná v rámci expozice Tajemný svět vědy v prostorách pražského OC &SESTKA. Jedná se o historicky první výstavu National Geographic Channel v České republice a každý návštěvník výstavy si bude moci prohlédnout zajímavé fotografie mozku, dozví se zajímavosti o tom, jak mozek funguje, prostřednictvím hádanek a klamů si otestuje svoje schopnosti. Více informací o výstavě naleznete na http://www.oc-sestka.cz/akce-a-tipy/akce-centra/tajemny-svet-vedy/.

Své schopnosti a dovednosti si taktéž můžete otestovat v online hře Mozek v akci, kterou naleznete na https://www.facebook.com/ngccz/app_534750799928059.
 

Zdroj: Barbora Slezáková/Channels, s.r.o.

14.09.2013 - redakce