Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jak potěšit malé čtenáře?



Úvodník: "Byla jedna hloupá, nespokojená žirafa a ta si vyměnila hlavu s tulipánem" Cože? Že je to hloupost? Ale není, je to nová kniha a s ní mnoho dalších. Co všechno vykouzlil pro malé Albatros Media se můžete dozvědět v tomto článku a snad i něco krásného najít pro ty své ratolesti.

Článek: Všichni sloni v orchestru
Adolf Born, Miloš Macourek
Albatros, 2013

  Máte rádi malůvky Adolfa Borna? Já ano, a pokud se spojí s Milošem Macourkem, nemůže z toho všeho vzniknout nic jiného, než kouzelný nesmysl, který svojí laskavostí pohladí malé i velké.
Ale pozor, slovo nesmysl je v tomto případě bez urážky, protože už jen malinká ukázka v našem úvodníku prozrazuje, jak krásně se dá začít neobyčejný příběh o žirafě a tulipánu.
Květiny se totiž dostanou do květinářství, kde jsou také trhací kalendáře, nebo dokonce na slavnost, kde jsou takové ty úchvatné věci jako paličky a o lidech s černými klobouky ani nemluvě. Tak proč by vlastně nemohl být nesmysl naprosto rozumnou a pochopitelnou věcí jako žirafa s hlavou tulipánu.
Kráně, krásné..Lepší a výstižnější slova jen těžko pro tuto publikaci najít.
Knihu koncem září pokřtil herec Petr Nárožný, paní Macourková a sám Adolf Born.
 

Dráček s červenýma očima
Astrid Lingren
Albatros, 2007

 
 
Aby zvířátek a podivných příšerek nebylo málo, Astrid Lingren napsala půvabný příběh o jednom malém dráčkovi. A ten malý dráček jako by čert nechtěl, rád spával v prasečím chlívku (mimochodem aby ne, vždyť se tam také narodil). Na tom by nebylo zase až tak nic divného, kdyby jej nenašli dva sourozenci, kteří se tak trochu podivili. Tam, kde leželo 10 malých selátek, bylo jedno navíc, které máma prasnice za své opravdu nepřiznala. Malý zelený drak s červenýma očima nechápavě koukal na celý svět a dětem, jak už se stává, nezbylo nic jiného, než se o to škvrně postarat. (Nepřipomíná vám to vaše dítka a jiné "náhodou" nalezené mazlíčky?)
Útlounká knížka je určena malým čtenářům, kteří teprve poznávají literární svět. Mile pohladí dětskou fantazii a pokud ti nejmenší ještě nečtou, nevadí. Obrázky dopomohou orientovat se v celém příběhu i bez písmenek.


Fantastická zvířata a kde je najít
Mlok Scamander (Joanne Rowling)
Albatros, 2002


Příznivcům Harryho Pottera netřeba představovat, ale co když mezi ně ne až tak úplně patříte a slova jako Acromantule nebo Zmíráček nic neříkají? Pak věřte, že přímo pro vás je určena tato unikátní učebnice jistého pana Mloka Scamandera. Tento prapodivný magizoolog je nositelem Merlinova řádu, druhého stupně a vzal si přetěžký úkol. Všem, kteří věří na kouzla a čáry poctivě popsat všechna ta prapodivná zvířata, s kterými se můžete během kouzlení setkat.
Nerada bych prozrazovala z tého knihy víc než je nutné. Ztratila by totiž své kouzlo..


Jen tak mimochodem. Předmluvu k této knize napsal samotný Albus Brumbál.





 
Můj vlastní deník malého poseroutky
Jeff Kinney
CooBoo, 2010

 
Greg to nikdy neměl lehký, doma, ve škole, vlastně naprosto všude. Jako jeden ze tří bratrů (jak na potvoru ten prostřední) byl vždy odstrkován i využívám ke všem bohulibým činnostem, které rodina může nabídnout - návštěvy příbuzenstva, pojídání všech nechutných věcí, přijímání naprosto nemožných dárků atd. Seznam by byl dlouhý a o to víc bolestný.
A co přinese tento deník čtenáři. Až tak moc si nepočtete, ale vynahradí vám to vtipné komiksy, malůvky, ať už dokreslené a nebo nedopracováné.
Pokud chcete koupit dětem knihu na čtení, pak je lepší sáhnout po klasických "poseroutkách". V případě, že 
byste rádi svoji drobotinu tak trochu "poškádlili" (smíchu není nikdy dost), pak na různé čmáranice, zapisovátka a hejblátka, naprosto ideální.

Jinak, jaké nejtajnější tajemství jste kdy slyšeli?



 




09.10.2013 - Veronika Švarcová