Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Koncertní turné Solitéři – Nevšední lidé v nevšedních písníchÚvodník: Wabi Daněk, Jaroslav Hutka, Lucia Gažiová, David Kraus – poprvé na jednom pódiu v jedinečném koncertním projektu Solitéři.

Článek: V šansonově laděném programu zazní písně z repertoáru Boba Dylana, Petera Gabriela, Leonarda Cohena, Pink Floyd, Rolling Stones, Donovana, Simply Red, Mike and The Mechanics či Lou Reeda. Koncertní turné Solitéři od 11. října do 15. listopadu navštíví divadelní sály v Písku, Praze, Ústí n./Labem, Pardubicích a Příbrami.
Solitéři jsou koncertní verzí stejnojmenného alba, které záhy po svém vydání v březnu letošního roku sklidilo příznivé ohlasy u kritiky i posluchačů. Interpretace nových českých verzí evergreenů, které vešly do dějin světového rocku a popu, se ujaly výrazné osobnosti české kulturní scény, jako jsou Marta Kubišová, Věra &Spinarová, Pavel Landovský, Bolek Polívka či Jan Kačer. Zdravotní důvody nebo časové zaneprázdnění sice znemožnily účast všech zainteresovaných umělců na koncertním turné, ovšem  live vystoupení dalších hvězd ze sestavy Solitérů – Wabiho Daňka, Jaroslava Hutky, Lucie Gažiové a Davida Krause – jsou zárukou mimořádného hudebního zážitku. Kromě hitů z alba Solitéři uvedou také méně známé písně z vlastního repertoáru. Například Wabi Daněk tak zazpívá nejen legendární Cohenovo Hallelujah, ale také divadelní písničky, které na svých vystoupeních nezařazuje. Koncerty doprovází skupina Lucie Gažiové s názvem Malá Zoe, složená ze špičkových, převážně jazzových, instrumentalistů. Průvodcem večera bude Petr Svoboda (syn Karla Svobody), který spolu se svou manželkou, původem slovenskou zpěvačkou a herečkou Lucií Gažiovou, album Solitéři produkoval.

Koncertní turné Solitéři:

28. 10. Pardubice – Východočeské divadlo
15. 11. Příbram – Divadlo A. Dvořáka
 
 
Vstupenky v ceně 390 Kč jsou v prodeji v síti Ticket Art – www.ticketart.cz a v předprodejích jednotlivých divadel.
 
 
Zdroj: CRYSTAL SKULL s.r.o.

27.10.2013 - redakce