Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Rudá jako krevÚvodník: Byla jednou jedna dívka, která se naučila bát. Na český trh přichází fenomenální thriller, z kterého běhá po zádech pravý severský mráz...

Článek:
Lumikki Anderssonová je svéhlavá sedmnáctiletá dívka, která má ráda samotu a silnou černou kávu. Není jako ostatní. Je právě jako ostatní. Řídí se pravidlem „neplést se do záležitostí druhých“.
Jednoho rána ale objeví ve školní temné komoře sušící se řadu pětiseterových bankovek. Ve vzduchu visí pach krve. Nález bankovek od základů otřese jejími zásadami a všedním školním životem. Vtáhne ji spolu s trojicí dalších spolužáků – Elisy, Tuukky a Kaspera – do víru drogového byznysu ruského a estonského podsvětí, který je nebezpečně napojen na Elisinu rodinu. Za nitky tahá tajemný boss, který si říká Polární medvěd. Cesta za mlčení bývá zbrocena krví. Její rudá barva sotva kde vynikne lépe, než na bílém sněhu.
Rudá jako krev je první díl úspěšné trilogie o Lumikki Anderssonové. Ve druhém dílu s názvem Bílá jako sníh se hrdinka vydává do Prahy. Závěrečný díl nese název Černá jako eben.

Trilogie dosáhla mezinárodního úspěchu již v prodeji zahraničních práv, která byla prodána do 37 zemí.

Český překlad spolu s rumunským vyšly jako zcela první na světě. Kniha vychází v nakladatelství Egmont a na pokračování se čtenáři mohou těšit na jaře.
 
Kniha je koncipována jako četba pro mládež, ale vzhledem k mnoha literárním odkazům a zajímavému vhledu do problematiky ruského a estonského podsvětí ve Finsku si na své přijdou i starší čtenáři.
 
Datum vydání: 26. 11. 2013
Počet stran:    280
Rozměr:          134x212
Formát:           vázané
ISBN:  978-80-252-2829-6
 
O autorce:
Salla Simukka (nar. 1981) je finská spisovatelka žijící v Tampere. Je autorkou úspěšných knih pro mládež a překládá ze švédštiny. Přispívá také knižními recenzemi do prestižních finských deníků a týdeníků (Helsingin Sanomat, Suomen Kuvalehti). V posledních letech se zapojila i do scénáristického projektu seriálu Nový den (Uusi päivä) pro finský televizní kanál TV2.
 
V lednu 2013 obdržela za romány Beze stopy (Jäljellä, 2012) a Jinde (Toisaalla, 2012) Cenu Z. Topelia, nejstarší finskou literární cenu za nejlepší knihu pro děti a mládež.
 

 http://www.egmont.cz/cz/knihy/ruda-jako-krev/


27.12.2013 - redakce