Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Nejemotivnější příběhy za nás píše sám životÚvodník: Lady Plus Club České pojišťovny ZDRAVÍ v rámci soutěžní výzvy „Každý příběh má svou tvář“ shromáždil stovky příběhů, které se týkají boje s rakovinou ženských orgánů. Porota sestavená z patronů a partnerů projektu vybrala tři nejemotivnější, které se rozhodla ocenit a nejen díky finančnímu daru je podpořit v jejich dalším životě.

Článek: Patronka projektu zpěvačka a Česká Miss 2010 Jitka Válková, která společně s moderátorkou Dianou Kobzanovou, nafotila pro tento projekt šokující promo fotky, na kterých byla zcela bez vlasů. „Když jsem dostala tuto nabídku, neváhala jsem ani minutu. Myslím, že je potřeba podporovat všechny takovéto aktivity. Nejvíc se o mě bála moje maminka, která se děsila toho, jak budu bez vlasů vypadat. Přece jen vidět svoji dceru jako nemocnou není nic snadného. Za sebe musím říct, že pro mě nebylo vůbec lehké příběhy, které přišly číst. Dost jsem si u toho pobrečela. Tyto ženy jsou obrovské bojovnice a cením si toho, že neváhají sami dál šířit osvětu a bojovat s touto nemocí nejen za sebe, ale i za ostatní pacientky“, uvedla Jitka Válková, patronka projektu.
 
Aktuální statistiky jsou výrazně alarmující. V České republice ročně onemocnění rakovinou ženských orgánů více než 6 000 žen a téměř 2 000 jich tomuto zákeřnému onemocnění podlehne. „Tato čísla určují, že každá osmá žena se ve svém životě bude s touto nemocí potýkat. Předcházet onemocnění můžeme především preventivními prohlídkami a osvětou, kterou se snažíme tímto projektem prezentovat veřejnosti i přes naše partnery, kterými jsou přední čeští odborníci na tuto problematiku a dále klinické centrum ISCARE a kosmetická značka ARTDECO,“ uvedl Ing. Miloš Panýr z České pojišťovny ZDRAVÍ.
 
Na třetím místě umístila paní Jaromíra Hlušičková se svým příběhem „I bez vlasů jsem pořád kočka“, na druhém místě příběh paní Táni Kulové „Hlavně mi nechoďte na pohřeb v černém, říkala jsem před operací zhoubného nádoru vaječníků rodině“ a na prvním místě příběh Radky Růžičkové „Jak se mi několikrát štěstí změnilo v naprosté zoufalství“. Oceněné příběhy naleznete na fb profilu Lady Plus Club.
 

První příběh si můžete přečíst již 5.1.2014
Zdroj: Mgr. Hana Penčáková / Originals

04.01.2014 - redakce