Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Xindl X má BarbínuÚvodník: Xindlovi X na jaře vyjde nové album s názvem Čecháček Made. První singl ze zmiňované desky je skladba s názvem Barbína, která měla premiéru v pondělí.

Článek: Animovaný videoklip v režii výtvarníka Ondřeje Pfeiffera, který spolu s Xindlem X napsal i scénář, můžete shlédnout http://www.youtube.com/watch?v=wiO352j9aug .
„I když je to jedna z nejveselejších písní z desky, má vážné téma,“ rozpovídal se o Barbíně Xindl X, „Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost. A taky vypráví o všech těch holkách, co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů. Aby toho docílily, ženou se leckdy za vidinou dokonalosti přes mrtvoly, často i vlastní.“
Deska Čecháček Made vyjde v dubnu u hudebního vydavatelství Universal Music. Už nyní můžeme prozradit, že obsahuje dvanáct skladeb. Stejně jako dvě předchozí Xindlova alba vznikla pod taktovkou zkušeného producenta Dalibora Cidlinského jr. a nahrála ji kapela ve složení: Xindl X – zpěv, akustická kytara, Dalibor Cidlinský Jr. – piano, banjo, Jan Cidlinský – baskytara a Emil Valach – bicí.
Jak už název Čecháček Made naznačuje, půjde o album složené převážně z protestsongů, mířících do vlastních řad. Xindl X se tímto vrací ke svým hudebním začátkům a ve všech písních míchá písničkářský folk s rapem a s popem.  Deska je také o poznání akustičtější než její předchůdkyně.
 „Chtěli jsme se pokusit na desku přenést atmosféru našich živých koncertů. Proto jsme se tentokrát vykašlali na samply a synťáky a zahráli jsme skladby tak, jak je hrajeme na koncertech a jen v pár písních jsme pak výsledek ozdobili smyčcovou nebo dechovou sekcí. I když je deska syrovější než ty předchozí, věřím, že bude o to autentičtější,“ říká k desce Xindl X.
 
Písničkářská deska 21. století Čecháček Made Xindla X vyjde na konci dubna 2014.
 
Pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial .


 
Zdroj - Turner PR /  foto Dalibor Konopáč

20.01.2014 - redakce