Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Miro Žbirka hraje Fair Play!Úvodník: Miro Žbirka nahrál titulní píseň pro film s názvem Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové. Stalo se tak v legendárním londýnském studiu Abbey Road a u vzniku byl opět osvědčený producent Rob Cass stojící za všemi skladbami, které zde Žbirka nahrál.

Článek: „Několik mých písní se ve filmech už objevilo, ale tento byl úplně něco jiného. Byla to výzva. Když jsem se díval na záběry z filmu a ztotožnil se s ním, začal jsem na písni pracovat…Překvapilo mne, že i Roba film oslovil. Nechal si ho pustit celý a já překládal. Snažili jsme se přenést pocity, které jsme měli při jeho sledování do atmosféry úvodní skladby. Kromě ní jsem se podílel i na části scénické hudby,“ mluví o své skladatelské filmové premiéře Miro Žbirka.

Samostatný klip se natáčel v prostorách Velkého sálu pražského Kongresového centra. „Tento sál ve mně vyvolává celou řadu vzpomínek… Zde jsem dostal prvního Zlatého slavíka za rok 1982… To v podstatě i koresponduje s časovým obdobím, ve kterém se film Fair Play odehrává,“ dodává Žbirka o klipu, který natáčeli režisér Tomáš Luňák a kameraman Jan Baset Střítežský.
Klip ke zhlédnutí zde: http://youtu.be/POV7dZEzFf4.
 
Film vypráví příběh mladičké sprinterky Anny, která je v 80. letech v Československu zařazena do státem řízeného dopingového programu a bez jejího vědomí jí začnou být podávány anabolické steroidy. Hlavní hrdinka se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá trénovat bez nich. Ve filmu hrají Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Roman Zach nebo Igor Bareš.
Další informace k filmu Fair Play naleznete na:
https://www.facebook.com/FairPlay.film .

Trailer k filmu Fair Play, kde zní i zmiňovaná skladba, lze zhlédnout zde.
 
Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirkaZdroj: Turner PR


03.02.2014 - redakce